MCK otwarte!

0
1643
views

Siedziba przy ul. Marcinkowskiego to nie jedyna nowość na mapie Bydgoskiej kultury. Zmieniła się struktura MOK. Bydgoszcz ma od dziś kino studyjne z prawdziwego zdarzenia.

Miejskie Centrum Kultury sprofilowane pracownie tematyczne: Teatru, Filmu i Kina, Literatury i Lingwistyki, Tożsamości i Tendencji oraz Promocji i Informacji. Programowo nad całością czuwa pracownia nazwana Laboratorium Żywej Kultury, a organizacyjnie – Impresariat. Pracowniami pokierują ludzie mający doświadczenie i kompetencje w swoich dziedzinach. MCK stawia na zespół, dlatego będzie też wykorzystywał kreatywnie umiejętności, dotychczas nie zawsze docenianych pracowników instytucji.

Rusza też regularna działalność kinowa (Kino Orzeł) i teatralno koncertowa oraz nowa galeria „Na Batorego”, oddana bydgoskim plastykom. Osobny atut to wspaniały zespół pałacowy w Ostromecku. Instytucja zamierza też otworzyć się komunikacyjnie, z pomocą nowocześnie prowadzonych platform informacyjnych. Takich jak Bydgoski Informator Kulturalny, jedyne w regionie internetowe radio instytucji kultury Radio Kultura, prowadzona przez mistrzów dokumentu filmowego Bydgoska Kronika Filmowa czy system stron internetowych i dedykowanych MCK-owskim inicjatywom profili na Facebooku.

Więcej, program otwarcia  ( MCK otwarcie )