SLS AMG z rozkładanym dachem dzięki Webasto

0
1233
views

Mercedes-Benz SLS AMG Roadster, którego po raz pierwszy można było zobaczyć w marcu 2012 r. na genewskich targach Motor Show.

Miękki dach tego pojazdu otwiera się w ciągu 11 sekund także podczas jazdy, o ile prędkość 571-konnego auta nie przekracza 50 km/h. Niezależnie od otwarcia dachu, auto oferuje ponad 170 litrów przestrzeni bagażowej. Rozwiązanie dla nowego roadstera zaprojektowało Webasto-Edscha, dział Webasto specjalizujący się w rozwiązaniach dla kabrioletów.

Po naciśnięciu przełącznika umieszczonego pod podłokietnikiem miękki dach (dostępny w kolorze czarnym, czerwonym lub beżowym) automatycznie otwiera się i zamyka w zaledwie 11 sekund. Po otwarciu, dach składa się w kształt litery Z za siedzeniami.
Szybko, cicho, lekko
Konstruktorzy starali się, by konstrukcja dachu była lekka i zarazem wytrzymała. W tym celu zastosowano przedni panel, wykonany z magnezu. Dopracowana konstrukcja umożliwia osiągnięcie prędkości 315 km/h bez ryzyka uszkodzenia dachu i bez tortur dla uszu. Niski poziom hałasu zawdzięcza zaś warstwie izolacyjnej.

www.zielonydziennik.carfocus.pl