Fontanny w 3D

0
1237
views

Sezon pokazów multimedialnych w Parku Fontann na Podzamczu rozpoczęty. W tym roku – wyjątkowy, bo poświęcony mistrzostwom Europy i dodatkowo wyświetlany w 3D.

Fontanny zostały już uruchomione, ale to dzisiaj o godzinie 21.00 odbędzie się wyjątkowe widowisko, związane z tegorocznymi mistrzostwami. Na ścianie wody lasery namalują nam m.in. puchar UEFA EURO 2012™, stadiony miast gospodarzy czy uczestników – krajów biorących udział w turnieju. Nie zabraknie też piłki w grze, bo będziemy mieli okazję zobaczyć animację wodną prezentującą sylwetki piłkarzy z laserowym odzwierciedleniem ruchu piłki. Będzie także laserowa opowieść o chłopcu, który chciał zostać piłkarzem wszystko w połączeniu z muzyką i światłem.

Nie zabraknie też niespodzianek, w tym roku podczas widowiska zobaczymy obraz trójwymiarowy bez potrzeby używania okularów 3D. To pierwsze takie przedsięwzięcie na skalę europejską. Pokazy w maju i we wrześniu będą wyświetlane o godzinie 21.00, a w czerwcu, lipcu i w sierpniu o godzinie 21.30.

W ubiegłym roku fontanny przyciągnęły blisko pół miliona osób, w tym roku liczymy na jeszcze większą frekwencję. W sumie od maja do września będziemy mieli 56 pokazów. Ze względu na UEFA EURO 2012 ™ aż o 11 więcej. Pokazy będą wyświetlane w weekendy, ale także w dzień przed i po meczu rozgrywanym w Warszawie tylko w czerwcu odbędzie się ich aż 17. Pokazy są bezpłatne.

 

Dokładny harmonogram pokazów fontann jest dostępny na stronie: www.ztp.waw.pl/informacje/multimedialny-park-fontann/harmonogram-pokazow-2012.