Jak rzucać palenie

1
2071
views

Wiemy jak trudno jest rzucić palenie, tak więc zebraliśmy kilka porad od innych palaczy, którzy odnieśli sukces w rzucaniu palenia. Być może pomogą one również Tobie.

Użyj lewej lub prawej strzałki, aby poruszać się w powyżej przedstawionych Poradach lub wybierz poniżej kategorię.
Pomyśl pozytywnie

Jeśli odczuwasz chęć zapalenia, pomyśl o czymś innym niż zapalenie papierosa – miłym dniu, posiłku lub przyjemnych wspomnieniach. Im mniej myślisz o paleniu, tym łatwiej będzie Ci przestać palić.
Bądź pozytywny

Sporządź listę powodów, dla których chcesz rzucić palenie i połóż ją na widocznym miejscu. Odnoszenie się do niej pozwoli Ci przetrwać trudne chwile.
Przezwyciężanie problemów na drodze

Jest normalne, że palacz ma czasami negatywne myśli. Jeśli tak jest i w twoim przypadku, nie jesteś sam. Teraz potrzebujesz determinacji w działaniu bardziej niż kiedykolwiek.
Myśl o sobie jako osobie niepalącej, a nie byłym palaczu

Dobra motywacja to podstawa. Gdy przestaniesz palić, poczujesz poprawę swojego zmysłu smaku i zapachu i bardziej zaczniesz cieszyć się jedzeniem. Nie strać tego z powodu zapalenia papierosa.
Siła woli i kontrola
Przejmij kontrolę

Użyj siły swej woli i zapytaj się „jak bardzo naprawdę chcę tego papierosa?” Przypomnij sobie o wszystkie powody, dla których przestałeś palić. Czy naprawdę chcesz zaprzepaścić całą dotychczasową pracę?
Radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych

Jeśli nagle przestaniesz palić będziesz miał takie chwile, w których zechcesz wszystko rzucić i sięgnąć po papierosa. Sytuacja ta może być efektem osobistych problemów, takich jak kłótnia w domu lub stres w pracy.
Twoja determinacja jest kluczem do sukcesu

Jeśli korzystasz z NTZ (Nikotynowa Terapia Zastępcza) i widzisz, że nie uzyskujesz tego, co chciałeś osiągnąć, porozmawiaj ze swoim farmaceutą, który poradzi Ci, jak właściwie używać NTZ, a w razie potrzeby wskaże alternatywę. Pamiętaj, jeśli chcesz, żeby NTZ działało, musisz być zdeterminowany do rzucenia nałogu.
Unikaj pokus i używek
Unikaj używek

Pamiętaj, że alkohol czy kawa bardzo często stanowią pokusę do sięgnięcia po papierosa. Staraj się unikać alkoholu, jeśli obniża on siłę Twojej woli i ogranicz ilość wypijanej herbaty oraz kawy.
Usuń wszelkie pokusy

Nie daj się skusić sprzyjającymi sytuacjami, takimi jak wakacje, czy wieczór po pracy. Pamiętaj, że jeden papieros zniszczy Twoją pracę i wysiłek. Pamiętaj, że okazjonalny papieros tylko wzmocni chęć dalszego palenia.
Miej zajęcie

Za każdym razem, gdy czujesz pokusę zapalenia, zacznij coś robić. Najgorzej jest rano. Możesz znaleźć sobie nowe hobby lub zacząć ćwiczyć. Pamiętaj, pokusa trwa tylko kilka minut, nie ulegaj jej!
Znajdź coś, co zastąpi ci papierosa.

Niewykluczone, iż w trakcie używania NICORETTE® Gum lub NICORETTE® Microtab nadal możesz odczuwać chęć zapalenia papierosa. Jednakże, gdy przezwyciężysz tę pokusę i przestaniesz palić, poczujesz poprawę swojego zmysłu smaku i zapachu oraz zaczniesz bardziej cieszyć się jedzeniem. Nie strać tego z powodu zapalenia papierosa.
Nie musisz palić, aby się zrelaksować

Spróbuj poszukać innych form relaksu i radzenia sobie ze stresem np. oddychaj głęboko, rób przerwy lub ćwicz. Dodaj kilka kropli olejku z lawendy do swojej kąpieli lub skrop nimi poduszkę przed pójściem spać.
Dieta i ćwiczenia
Wykonuj ćwiczenia

Pójdź na spacer, pobiegaj, idź popływać. Ruch to nie tylko doskonały sposób radzenia sobie ze stresem, ale również sposób dbania o sprawność fizyczną.
Jedz z umiarem i trzymaj się swojej normalnej diety

Pokusa zapalenia jest często mylona z uczuciem głodu. Jeśli czujesz się bardziej głodny niż zwykle lub martwisz się, że przybierzesz na wadze, unikaj wysokokalorycznych przekąsek i czekolady. Zamiast tego jedz owoce i warzywa. W razie potrzeby poproś o pomoc farmaceutę.
Nagradzaj siebie
Nagradzaj siebie regularnie

Jednym z bardziej wymiernych efektów rzucenia palenia jest oszczędność pieniędzy. Odkładaj je i potraktuj jako pieniądze ekstra, wydaj je na coś przyjemnego, ale nie na papierosy.
Nie panikuj
Pamiętaj, nie jesteś sam

Wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół jest bezcenne. Zawsze możesz poprosić o radę farmaceutę lub swego lekarza i jeśli odczuwasz pokusę zapalenia, po prostu zadzwoń.
Jeśli za pierwszym razem się nie uda …

Powroty do palenia się zdarzają, zatem nie panikuj. Wielu byłych palaczy zazwyczaj próbowało kilka razy rzucić palenie, zanim im się to udało. Pomyśl o swoim powrocie do nałogu: jako tymczasowej sytuacji, a nie niepowodzeniu. Skorzystaj ze swego doświadczenia tak, aby następnym razem już ci się to nie przytrafiło.

 

www.nicorette.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wow, amazing weblog format! How lengthy have you been running a blog for?
    you made running a blog glance easy. The entire glance of your web site is
    excellent, let alone the content material!