Piłkarska Gorączka

0
1201
views

Już tylko 18 dni dzieli nas od pierwszego gwizdka na piłkarskich Mistrzostwach Europy. Kibice będą mogli śledzić każde spotkanie w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. Strefy kibica pojawiają się we wszystkich miastach, w których rozgrywane będą mecze turniejowe. Największa z nich powstaje przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Dokładnie tydzień temu rozpoczęła się budowa mogącej pomieścić 100 tysięcy ludzi Strefy Kibica. Do dyspozycji będzie aż 120 m2 powierzchni. Gotowe są już dwie trybuny i podest dla mediów. Obecnie firma ARS Communication, która jest operatorem Strefy Kibica zajmuje się montażem instalacji elektrycznej. Rozłożonych zostanie m.in. 5 km kabli wysokiego napięcia. Podczas Euro obszar będzie pilnie monitorowany przez 44 kamery znajdujące się wokół Pałacu. Ci, którzy będą mięli najwięcej szczęścia i wykażą się nie lada szybkością usiądą na specjalnie przegotowanych trybunach. Mniejsza, mogąca pomieścić 850 kibiców, znajduje się od strony Alei Jerozolimskich. Na większej zasiądzie aż 1050 fanów. Podczas spotkań twarze wszystkich kibiców zwrócone będą na gigantyczne telebimy, na których wyświetlone zostaną mecze.

Wstęp do strefy będzie bezpłatny. Nie wymagane będzie również posiadanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego tożsamość. Firma ARS zadbała także o osoby niepełnosprawne. Każda z trybun została wyposażona w specjalne podjazdy dla wózków inwalidzkich.

Zakończenie prac jest przewidziane na 4 czerwca. Wtedy organizatorzy sprawdzą gotowość techniczną Strefy Kibica. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, już 3 dni później na dzień przed pierwszym meczem strefa zostanie otwarta. Funkcjonować będzie przez czas trwania Mistrzostw tj. od 8 czerwca do 1 lipca. Dla każdego kto postanowi w tych dnia zajrzeć do Strefy organizatorzy przygotowali specjalne przewodniki. Mają ułatwić poruszanie się, nie tylko po samej Strefie, ale także pokazać jak szybko i najłatwiej dojechać do Stadionu Narodowego.

Hubert Sławek