UEFA chwali organizację EURO 2012 w Polsce

0
1363
views

– EURO 2012 w Polsce to bardzo dobrze zorganizowany turniej. Jesteśmy bardzo zadowoleni – powiedział Martin Kallen, Dyrektor Turnieju UEFA EURO 2012, gość specjalny konferencji prasowej w Krajowym Centrum Medialnym.

Na pytanie dziennikarza o możliwość organizacji przez nasz kraj finału Ligi Europejskiej, Kallen odpowiedział, że Polska jest na liście kandydatów do organizacji poważnych imprez sportowych, które firmuje UEFA.

– Przebieg i organizację EURO 2012 w Polsce oceniamy jako bardzo satysfakcjonującą. Ludzie z całego świata, z którymi miałem okazję rozmawiać, podzielali moje zdanie na temat Turnieju – powiedział Martin Kallen.

Pytany przez dziennikarzy o to, czy coś można było zorganizować lepiej, odpowiedział: – Zawsze można zrobić coś lepiej, ale nie potrafię wymienić takich rzeczy w Polsce. Z punktu widzenia organizacji całego turnieju, naprawdę nie ma o czym mówić. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć z naszymi partnerami z krajów-gospodarzy. Współpraca pomiędzy UEFA, Ministerstwem Sportu i Turystyki i Pl.2012 przebiega bardzo dobrze – ocenił Martin Kallen.

– Od tego emocjonującego momentu, kiedy Michel Platini wyciągnął z koperty kartkę z napisem „Polska i Ukraina” minęło pięć lat ciężkiej pracy i negocjacji z UEFA, która jest profesjonalnym i wymagającym partnerem. Wszystkie kwestie doprowadziliśmy do szczęśliwego końca i dzisiaj możemy cieszyć się Turniejem – powiedziała minister sportu Joanna Mucha.

Marcin Herra, prezes PL.2012 podkreślał radosną atmosferę turnieju. – Warto spojrzeć na to wydarzenie nie tylko z perspektywy wielkich liczb, ale również prostych, codziennych sytuacji – powiedział Marcin Herra. Przytoczył przy tym historię z wczorajszego wieczoru, gdy po ćwierćfinale polscy kibice pozdrawiali czeskich kibiców śpiewając wesołą piosenkę w ich kierunku, a oni odpowiadali śpiewając „Polska biało-czerwoni”. – Takie drobne wydarzenia budują atmosferę Turnieju – powiedział Marcin Herra.

 

www.Zd24.pl