Duran Duran i Strefa młoda duchem

0
1332
views

Autorzy hitów z radiowych list przebojów czy teledysków MTV w poniedziałek 25 czerwca zagrają koncert we wrocławskiej Strefie kibica. Duran Duran to niewątpliwie symbol brytyjskiej nowej fali.

Ich koncerty sprawiają, że publiczność szaleje, a taneczne dźwięki Duran Duran dają fanom wielką radość.
Uwielbiała ich muzykę księżna Diana, kiedy 11 lat po jej tragicznej śmierci, w dniu jej 46 urodzin odbył się "Concert for Diana" na stadionie Wembley, na prośbę księcia Williama i Harry'ego grupa Duran Duran zagrała "Rio", "Wild Boys" i "Sunrice". Nie trzeba lepszej rekomendacji dla muzyków z Birmingham, którzy w latach 80 i 90 byli ulubieńcami nastolatków nie tylko w Anglii czy całej Europie.
Duran Duran wystartował jako jeden z wielu brytyjskich zespołów rockowych identyfikujący się z New Wave czy New Romantic, stylem który zgrabnie balansował na krawędzi popu i rocka.

Dzięki radiowej Trójce i liście przebojów Marka Niedźwieckiego w latach 80 i 90 poznaliśmy takie przeboje Duran Duran jak "Union Of The Snake", "Hungry Like The Wolf", "Wild Boys", " A View To A Kill", "The Reflex", "Girls On Film", "Ordinary World", "Notorious", "Is There Something I Should Know?"

fot. z koncertu Duran Duran, archiwum zespołu

Źródło: www.wroclaw.pl