Sportowo na Białołęce

0
1170
views

Już niedługo wschodnia Białołęka będzie mogła cieszyć się swoim pierwszym terenem sportowo-rekreacyjnym.

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy niezwykle licznie uczestniczyli w zakończonych właśnie konsultacjach społecznych, w parku przy ul. Magicznej poza nowoczesnym placem zabaw czy kompleksem boisk powstaną m.in. skate& bike park, siłownia plenerowa, miejsce do grillowania, a nawet kącik edukacyjny, w którym dzieci nauczą się wypiekać chleb. Oczywiście nie zabraknie również spokojnych zakątków, które będą znakomitym miejscem relaksu na łonie natury.

Pomysły zgłaszane przez uczestników w pierwszym etapie konsultacji za pomocą formularza internetowego stały się bazą do stworzenia koncepcji zagospodarowania parku. Spotkała się ona z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony mieszkańców podczas drugiego etapu
w trakcie pikniku na os. Derby, kiedy to ponad 500 osób skorzystało z możliwości przedstawienia swoich uwag przedstawicielom Rady Dzielnicy Białołęka oraz Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Dzielnicy Białołęka, a także projektującej park pani architekt. Prezentowanie swoich sugestii ułatwiła uczestnikom konsultacji makieta „magicznego parku” wyposażona w ruchome elementy, którą obecnie można zobaczyć na pierwszym piętrze białołęckiego ratusza.

W trakcie konsultacji mieszkańcy mieli też szansę zapoznać się z przybliżonym harmonogramem inwestycji, który przewiduje, że trwająca obecnie faza projektowania zakończy się w 2013 roku przetargiem na realizację prac i wykonawcę, natomiast oddanie parku do użytku mieszkańcom będzie mieć miejsce prawdopodobnie jesienią 2014 roku. Na całość inwestycji przeznaczono 2,7 mln złotych. Po zakończeniu konsultacji publiczna prezentacja makiety wraz z koncepcją zagospodarowania terenu przy ulicy Magicznej zagości w ratuszu oraz placówkach oświatowych.