Inauguracja „Lata w mieście”

0
1162
views

Dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, bungee-trampolina – to niektóre z atrakcji, jakie będą czekały na dzieci i młodzież, w czwartek, 5 lipca, od godz. 10.00, podczas inauguracji "Lata w mieście" w parku Sowińskiego na Woli.

W inauguracji o godz. 11.00 udział wezmą: Włodzimierz Paszyński – zastępca Prezydenta m. st. Warszawy, Janusz Samel – zastępca Dyrektora Biura Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy oraz Urszula Kierzkowska – Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Uczestnicy inauguracji będą mogli spotkać się z postaciami z „Gwiezdnych wojen”, uczestniczyć w eksperymentach przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik, a także wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Komisję Nadzoru Finansowego i zabawach zorganizowanych przez Sanepid w ogromnym namiocie w kształcie kleszcza.

Jak co roku w miasteczku sportowym można będzie sprawdzić swoją formę sportową i dobrze się bawić na bungee-trampolinie, ściance wspinaczkowej i wielu innych instalacjach przygotowanych przez Towarzystwo Rekreacyjne „Aktywność”.

Na terenie parku przeprowadzona będzie akcja „Sieciaki na wakacjach”. Dzieci będą mogły skorzystać z kawiarenki internetowej oraz dowiedzieć się o zaletach i zagrożeniach, które niesie ze sobą Internet.

Impreza potrwa do godz. 13.00. Jej organizatorem jest Stołeczna Estrada. Wstęp wolny.

Akcja „Lato w mieście” rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 31 sierpnia. W trakcie wakacji dzieci będą mogły uczestniczyć w różnorakich zajęciach, które będą odbywały się m.in. w Centrum Nauki Kopernik, galeriach Muzeum Narodowego, Ogrodach Muzycznych oraz zwiedzić fabrykę krówek w Milanówku.