PO chce zlikwidować spółdzielnie mieszkaniowe

2
1282
views

Politycy SLD są zdania, że projekt PO nowej ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych zmierza do ukrytej likwidacji spółdzielni. Sojusz zapowiada obronę spółdzielczości.

Zarzuty SLD to "kompletne bzdury", a Sojusz "celowo straszy spółdzielców" – odpowiada Platforma.
Pierwsze czytanie projektu PO ma się odbyć na posiedzeniu Sejmu w przyszłym tygodniu. Szef SLD Leszek Miller przypomniał na środowej konferencji prasowej, że obecnie obowiązującą ustawą z 2000 roku, która reguluje kwestie spółdzielni mieszkaniowych, zajmował się już m.in. Trybunał Konstytucyjny i zakwestionował niektóre jej przepisy.

– I pod pretekstem, iż ustawa kilkakrotnie była skutecznie zaskarżana w Trybunale Konstytucyjnym, grupa posłów PO występuje z projektem ukrytej likwidacji spółdzielczości mieszkaniowej i spółdzielni mieszkaniowych – zaznaczył Miller.

Więcej:

2 KOMENTARZE

  1. Ogródki działkowe, mieszkania spółdzielcze,co jeszcze można zwykłemu Nowakowi odebrać.I dziwią się,że ich ludzie nie lubią i dobrze wspominają Edwarda Wielkigo.No ja się przestaje dziwić.

  2. Ogródki działkowe, mieszkania spółdzielcze,co jeszcze można zwykłemu Nowakowi odebrać.I dziwią się,że ich ludzie nie lubią i dobrze wspominają Edwarda Wielkigo.No ja się przestaje dziwić.