Elegancja z second handów

0
1375
views

Joanna Paradecka jest polską projektantką mody i malarką, absolwentką wydziału projektowania odzieży Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracowała w Danii i spędziła sześć lat w Londynie, gdzie prezentowała swoje kolekcje.

W projektach wykorzystuje materiały uzyskane ze sklepów z używaną odzieżą oraz całe ich elementy w celu przerobienia na coś nowego, świeżego i niepowtarzalnego. Nowe kolekcje powstają także z tkanin obiciowych, poszew na kołdry, zasłon, koszul męskich. Jednym słowem projektantka korzysta ze wszystkiego co wpadnie jej w ręce. Najważniejsze, żeby tkanina była dobrej jakości. Jak powiedziała Joanna Paradecka w wywiadzie dla Wysokich Obcasów, pomysły przychodzą zewsząd, z ulicy, czy np. gdy stoi przed lustrem, gdzie można eksperymentować z kolorem, kształtem, formą ubrania.

Tuning starych ciuchów rozpoczęła, gdy pracowała w Londynie.
Obecnie Joanna Paradecka mieszka w Polsce i prezentuje swoją najnowszą kolekcję na Fashion Week Poland. Projektuje raczej dla młodych osób, jej ubrania często wypożyczają celebry ci. Sama nie nosi rzeczy, które robi, ubiera się w secondo handach i zwykłych sklepach.

Agnieszka Przedpełska