Zadbaj o swego pupila

0
1228
views

Trwa Warszawska  akcja dofinansowania zabiegów kastracji i sterylizacji psów i kotów.

Właściciele psów i kotów, którzy zamieszkują na terenie  Warszawy mogą skorzystać z możliwości wykonania zabiegu w jednej z 9 wybranych lecznic weterynaryjnych (bez względu na miejsce zamieszkania).

Zabieg sterylizacji ikastracji, który polega na chirurgicznym usunięciu w pełnej narkozie gruczołów rozrodczych, jest bardziej bezpieczny dla zwierząt niż podawanie antykoncepcyjnych środków hormonalnych, które mają niepożądane działania uboczne.

Warunkiem przeprowadzenia dofinansowanego zabiegu jest:

– wypełnienie przez właściciela zwierzęcia – w dwóch egzemplarzach – formularza pn. „Oświadczenie dotyczące wykonania zabiegu sterylizacji/kastracji w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2012 roku” (dostępny u weterynarza);
– okazanie dowodu tożsamości;
– okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.

W przypadku psów niezbędne jest również elektroniczne oznakowanie zwierzęcia oraz aby aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Miasto finansuje 50% kosztu zabiegu. Pozostałe 50% pokrywa właściciel zwierzęcia.

Lista lecznic, w których można dokonać zabiegu, znajduje się w załączniku oraz pod adresem: http://bip.warszawa.pl/NR/rdonlyres/27A1237C-22DD-4B5D-8CD8-6BA293FEF8C9/871791/Adresylecznic.doc.

 

www.um.warszawa.pl