Opel i Europcar wprowadzają samochód elektryczny

0
1706
views

Z końcem roku 2011 w ofercie firmy Europcar znajdzie się nowy samochód elektryczny Opel Ampera, który będzie można wynająć w wielu krajach europejskich.

Współpraca Opla z Europcar pozwoli szerszemu gronu europejskich kierowców korzystać z elektrycznego samochodu o zwiększonym zasiegu. Opel oraz Europcar ogłosiły właśnie porozumienie na mocy którego, począwszy od końca roku 2011, elektryczny samochód Opel Ampera dostępny będzie w wypożyczalniach Europcar w całej Europie.

Poprzez premierę Ampery, Opel oraz Europcar łączą swoje siły aby promować mobilność elektryczną oraz poszerzać grono użytkowników transportu elektrycznego. Pierwszym krokiem ku temu ma być wprowadzenie do niemieckich placówek firmy Europcar pierwszych sztuk pojazdu Ampera już w listopadzie tego roku, wkrótce potem samochody trafią do przedstawicielstw Europcar w Belgii i Holandii.

W następnej kolejności, czyli na początku roku 2012 Ople Ampera zasilą ofertę Europcar we Francji, Włoszech, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. „Samochody elektryczne to jedno z najlepszych długoterminowych rozwiązań ekologicznych, będące w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne społeczeństwa.

Zamiar wprowadzenia przez firmę Europcar Opla Ampery w swoją bieżącą działalność biznesową jest najlepszym dowodem na to, że nasz elektryczny samochód o rozszerzonym zasięgu nadaje się idealnie do codziennego użytkowania – nawet jako samochód flotowy na bardzo konkurencyjnym rynku wypożyczalni samochodów", mówi Alain Visser, Vice-prezes marki Opel/Vauxhall odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i usługi posprzedażne.

Pełne wprowadzenie klienta do użytkowania elektrycznego samochodu Opel Ampera Amperę prowadzi się tak jak każdy inny samochód, ale jako samochód elektryczny posiada ona całą gamę inteligentnych funkcji, które wspomagają kierowcę w łatwym i efektywnym obsługiwaniu pojazdu.

Opel i Europcar wspólnie opracowali wyczerpującą prezentację obsługi Ampery, w której ujęte są wszystkie jej cechy i funkcje. Klienci chcący wypożyczyć auto informowani są podczas rezerwacji, że proces zaznajamiania się z samochodem trwa 10-15 minut. Wyszkoleni pracownicy Europcar omawiają z klientem szereg tematów takich jak ładowanie akumulatora, poszerzanie zasięgu oraz przedstawiają inne specjalne cechy np. informują o danych na temat zużycia energii czy objaśniają jak na wyświetlaczach odczytywać informację o wydajności energetycznej pojazdu.

Dodatkowo, klienci uzyskują informację o tym jak jeździć oszczędniej i jak odzyskiwać energię podczas hamowania. Klientów prosi się również o informacje zwrotne na temat samochodu za pośrednictwem ankiet oraz czatów internetowych.

Mit dem Ampera bringt Opel ein Fahrzeug mit einem neuartigen Antriebskonzept auf den Markt

„W Europcar, bardzo wierzymy w odpowiedzialne praktyki biznesowe i zasadę zrównoważonego rozwoju. Widzimy, że klientom zależy coraz bardziej na samochodach przyjaznych środowisku naturalnemu, o niskiej emisji CO2 do atmosfery. Jesteśmy przekonani, że samochody elektryczne przyczynią się do krzewienia ekologicznej mobilności.

Dzisiaj jesteśmy dumni z naszego partnerstwa z firmą Opel/Vauxhall zawartego z myślą o promowaniu transportu elektrycznego, który udostępnimy naszym klientom już w listopadzie tego roku pod postacią Opla Ampery”, powiedział Rafael Girona, Dyrektor Operacyjny Europcar. Europcar od dawna zaangażowany jest w działalność związaną z ochroną środowiska naturalnego, a działalność swoją przypieczętował podpisując Kartę Ochrony Środowiska.

Firma prowadzi swoją działalność ekologiczną wraz z klientami, którym zapewnia pojazdy należące do “zielonej floty”, wydajne jeśli chodzi o zużycie paliwa, elektryczne i hybrydowe. Opel Ampera: mobilność elektryczna do codziennego użytku Opel Ampera o poszerzonym zasięgu nie wymaga zmian w nawykach kierującego, oferuje natomiast mobilność nawet w przypadku spontanicznego wypadu.

Koła Ampery napędzane są elektrycznie przez cały czas jazdy. Wyjątkowa bateria litowo-jonowa o mocy 16 kWh napędza elektryczną jednostkę napędową o mocy 111 kW/150 KM dostarczając pomiędzy 40 a 80 km czystej, elektrycznej jazdy przy zerowej emisji zanieczyszczeń.

Osiągi te zapewnione są przy naładowanej baterii i zależne od warunków na drodze. Jeśli Ampera użytkowana jest wyłącznie w trybie baterii, to nie zużywa paliwa i nie emituje zanieczyszczeń. W przypadku dłuższych podróży benzynowy silnik napędza generator, który produkuje potrzebny prąd.

Tak produkowanej energii wystarczy kierowcy na przejechanie ponad 500 km, bez konieczności ładowania baterii na postoju. Według regulacji ECE R101 mówiącej o zużyciu paliwa i emisji CO2, Ampera zużywa mniej niż 1.6 l/100 km i emituje poniżej 40 g/km CO2 (dane wstępne).

Samochód ten nadaje się na rynek wynajmu pojazdów, ponieważ nie istnieje ryzyko, że firma wypożyczająca zmuszona będzie odholować samochód z powodu wyczerpanej baterii.

 

www.ZielonyDziennik.carfocus.pl fot. Opel