„Tropy Europy” ,czyli jak zmienia się nasza rzeczywistość

0
1106
views

Przełom lipca i sierpnia to czas dla osób kochających zarówno rozrywkę jak i zabawy. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zaprasza do udziału w cyklu gier miejskich. Organizowane mają być w trzech największych miastach Mazowsza: Warszawie , Radomiu i Płocku.

Pierwszy wyścig śladami inwestycji unijnych w ramach programu RPO WM odbędzie się 21 lipca w Warszawie. Aby zostać zakwalifikowanym należy  wypełnić formularz zgłoszeniowy do piątku.

Uczestnicy trzech edycji gry miejskiej „Tropy Europy” będą mieli możliwość zwiedzenia 20 inwestycji. Bilety do muzeów lub zaproszenia na koncerty i wystawy dadzą im możliwość poznania kolejnych 12 projektów .Trzeba się śpieszyć. Liczba miejsc startowych w grze jest ograniczona do 50 zespołów w Warszawie, 25 w Radomiu, 20 w Płocku. O udziale w grze decydować będzie kolejność zgłoszeń.
Cała akcja współfinansowana jest z funduszy europejskich. Uczestnicy dowiedzą się jak zabytkowe miejsca zmieniają się dzięki RPO WM .
Idea gier nie jest skomplikowana. Najważniejsze jest utworzenie czteroosobowej drużyny, która ma za zadanie pokonać wyznaczoną trasę i wykonać specjalne zadania. Aby wygrać trzeba wykonać jak najwięcej zadań ,w jak najkrótszym czasie oraz zaliczyć jak najwięcej punktów kontrolnych.
Nagrody rzeczowe w postaci tabletów otrzymają uczestnicy najlepszych zespołów w każdym z miast. Kolejne zespoły otrzymają nagrody w postaci pendrive'ów, książek , darmowych biletów i wejściówek do ciekawych miejsc na Mazowszu. Dla każdego zespołu ,który ukończy zawody przewidziany jest pamiątkowy dyplom.
Szczegóły dotyczące zasad rekrutacji można znaleźć na stronie www.fan.mazowia.eu

Piotr Serafin