Ruszyła budowa drugiego bliźniaka

0
1102
views

Niebezpieczne skrzyżowanie ulic Krakowskie Przedmieście, Żeromskiego, Przedborskiej i Śląskiej ulegnie całkowitej zmianie. Rozpoczął się III etap realizacji „bliźniaczych” rond na skrzyżowaniu ulic: Krakowskie Przedmieście, Żeromskiego, Przedborska i Śląska.

Jest to druga część projektu ,,Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 91 w Piotrkowie Trybunalskim”, wykonywana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych. Przypominamy, że pierwsza inwestycja, czyli budowa ronda u zbiegu ulic: Wolborskiej, Rzemieślniczej, Wierzejskiej i Wyzwolenia zakończyła się w czerwcu 2011 r. Tym razem na modernizowanym odcinku powstanie rondo południowe oraz zjazdy z ulicy Żeromskiego w kierunku Krakowskiego Przedmieścia i Śląskiej. Dzięki tej rewitalizacji miasto uzyska większą przepustowość na kierunkach: południowym – od strony Radomska oraz na wschód – na Kielce i Radom. Na czas trwania budowy zamknięta zostanie ulica Żeromskiego(do 27 sierpnia). Jednocześnie otwarta będzie ulica Przedborska, zamknięta od 18 czerwca. Przez cały czas trwania remontu będzie zachowana przejezdność ulic Krakowskie Przedmieście i Śląskiej.
Drogowcy będą pracować na tzw. wydłużonej zmianie, czyli do 17. Dzięki bliźniaczym rondom bezpieczniej będzie wyjechać z ulicy Przedborskiej. Zniknie także znak ,,stop” od strony ulicy Śląskiej, a ślepa uliczka Krakowskie Przedmieście zostanie otwarta. Całość wypełni nowo wybudowana ścieżka rowerowa oraz chodniki.

Koszt inwestycji to 2 mln 478 tys. 948,15 zł., z czego 85 proc. kosztów pokryją pieniądze pozyskane przez Urząd z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko 2007-2013". Resztę kosztów miasto wyłoży z własnego budżetu. Termin zakończenia wszystkich prac przewidziany jest na koniec października 2012 roku.

Karolina Grzybowska