Etnikana – rękodzieło z Azji

0
1437
views

Przy ul. Emilii Plater 9/11 Felicja Bilska otworzyła sklep z wyrobami etnicznymi z Tajlandii, Chin, Japonii, Laosu, Indonezji i Wietnamu. To mały sklepik, ale jest niezwykły, można się tu zaszyć na cały dzień.

W sklepie znajdziemy torby, szale, ubrania, obrazy, biżuterię i kamienie. A wszystko to wielokolorowe, w ciekawych barwach. Możemy tu kupić np. bransoletkę wykonaną z japońskiego kimona.
Każdy przedmiot w Etnikanie jest owocem podróży właścicielki i pomysłodawczyni sklepu. Felicja Bilska pracowała jako dziennikarka, jest podróżniczka i fotografką. Obecnie współpracuje z Muzeum Azji i Pacyfiku, gdzie prowadzi wykłady. Swoją działalność nazywa „Historycznym recyklingiem”. Przedmiotom, które mają własną historię, nadaje nowe znaczenie i wartość w swoim sklepie.
W Etnikanie wszystkie wyroby to rękodzieła, nie znajdziemy dwóch takich samych rzeczy. Na każdym z nich są wyhaftowane, wyryte lub namalowane symbole, niektóre z nich powstawały nawet kilka tygodni.
Do odwiedzin Etnikany zachęcają nie tylko piękne przedmioty, ale także możliwość porozmawiania z właścicielką o je ekscytujących podróżach po krajach Azji.

Agnieszka Przedpełska