Rydzyk walczy z rządem w marszu „Obudź się Polsko”

0
1258
views

„Obudź się Polsko” pod tym hasłem 29 września przemaszerują O. Rydzyk ze środowiskiem Radia Maryja i opozycją.
W wielkim marszu demonstracyjnym wezmą udział wszystkie środowiska, które krytycznie podchodzą do rządu, m.in. opozycja i nieoficjalnie „Solidarność”.

Najbliższy marsz Radia Maryja będzie miał charakter protestacyjny. Demonstranci chcą walczyć z rządem Tuska, który, „pogrąża każdą dziedzinę życia i cały kraj” mówi poseł PiS Andrzej Jaworski. Według opozycji rządzący narzucają własną wizję państwa obywatelom, nie licząc się z jego potrzebami. -Tusk i Pawlak skupiają się na zapewnianiu stanowisk kolegom, a Rostowski wykańcza nasze finanse- dorzuca Jaworski.

Organizatorzy marszu mają nadzieję, że na wrześniową demonstrację przyjdzie dwukrotnie więcej ludzi niż na ostatnią. Wtedy w marszu wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy uczestników.

Dla rządu niepokojący powinien być fakt, że dwa środowiska potrafią na tyle zmobilizować ludzi, by połączyli się w dziesiątkach tysięcy manifestowali przeciwko rządzącym. Do tej pory jednak dane podawane przez opozycję nie są pewne i nie wiadomo do końca ile osób rzeczywiście weźmie udział we wrześniowym marszu.

 

Agnieszka Przedpełska