ArtPark – festiwal kulturalny w plenerze

0
757
views

W tym roku zobaczymy kino komiksowe, w niedziele 5 sierpnia odbędzie się projekcja filmu „300” w reżyserii Zacka Snydera.

Festiwal potrwa od 3 do 26 sierpnia. W tym czasie w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego codziennie będą odbywały się koncerty i recitale. Na plenerowej scenie będą wystawiane spektakle, widowiska kabaretowe. Oprócz koncertów i występów artystycznych, na festiwalu będzie można zobaczyć wystawy plastyczne, projekcje kina w plenerze oraz wyszaleć się na parkiecie przy muzyce na żywo w każdą niedzielę od godziny 18-tej.

Niedzielne przedpołudnia będą należały do najmłodszych. Wtedy zorganizowano imprezy interaktywne, w których będą mogli wziąć udział rodzice z dziećmi.

W tegorocznym festiwalu wystąpią m.in. Teatr Klinka Lalek ze spektaklem ulicznym „Kilku ekscentryków i Słoooń”, Teatr Pijalnia Sypialnia w przedstawieniu „Osmędeusze”- spektakl wg Mirona Białoszewskiego, duet instrumentalno-wokalny „Lech i Leszek” oraz Joanna Trzepiecińska i Bogdan Hołownia w recitalu „Żarcik a propos”.

Wydarzeniu patronują: TVP Warszawa, Empik, Kulturaonline.pl, Wiadomości 24, Radio PIN, Echo Miasta, Naszemiasto.pl, Independent.pl, Projektor Kulturalny, AMS. Partnerzy: Wydawnictwo Jaguar, Filmowa Stolica Lata 2012 oraz IncaPlay.