Święto kontenerów 2, czyli rezydenci Miasta Cypel przejmują stery!

0
1230
views

Dla poszukiwaczy przygód – rejsy po Wiśle, dla cierpliwych – gry planszowe i nauka origami, dla rozbrykanych – turnieje sportowe, a dla ciekawskich – warsztaty kawowe. Jutro kolejne Święto Kontenerów w Mieście Cypel.

Wodniacy z Wszystko Płynie będą całe popołudnie czekali na nadbrzeżu, by zabrać odważnych na krótkie rejsy po Wiśle. Tradycyjne drewniane pychówki wyposażyli w silniki, aby łatwiej płynąć z prądem i wrócić na brzeg.
Do tego warsztaty artystyczne dla dzieci i mini-fabryka muffinów!

Duet kreatywny Bet&Braun zaprasza do chwili skupienia nad japońską sztuką składania papieru – origami. Warsztaty poprowadzi Agnieszka Doniec. Na Cyplu pojawi się też ekipa z Ludoteki Roszady, która poprowadzi grę w planszówki, m.in. Dobble, Pędzące Żółwie, Qwirkle, Carcassonne, Marrakech i Jungle Speer.

Wihajster stawia na klimaty z Mid-Westu: będzie strzelnica ze scenografią rodem z wesołego miasteczka zagubionego gdzieś na amerykańskiej prowincji. Wiatrówki i prawdziwy śrut, balony i kowbojskie kapelusze.

Filtry zapraszają na warsztaty kawowe. Po szybkim kursie alter-metod kawowych uczestnicy wyjdą pełni kofeiny i nowej wiedzy jak zrobić świetną kawę bez drogiego i skomplikowanego ekspresu.

Wspólnym przedsięwzięciem Wihajstra i Wszystko Płynie będzie Cypel Open. Bez kwalifikacji olimpijskich i testów antydopingowych można będzie zagrać debelka w kometkę, partię mini-golfa czy zawsze emocjonujące piłkarzyki.

Wieczorem zagra DJ Spike z ekipy Break Da Funk. Będzie energetycznie, brejkowo, skreczowo i funkowo.
Wcześniej swoje sety autorskie zaprezentują kontenery.