O książkach, które jeżdżą koleją

0
5226
views

„Książki mają umilić podróż, ale można je też zabrać ze sobą na urlop. A w drodze powrotnej zostawić lekturę dla innych pasażerów” – mówi rzeczniczka PKP Intercity.

Rozpoczęła się akcja Spółki PKP Intercity oraz Wydawnictwa W.A.B. pod nazwą „Pociąg do książek. Daj się zWABić”. Celem projektu, jak stwierdziła Małgorzata Sitkowska, rzeczniczka PKP Intercity, w rozmowie z dziennikarzami Gazeta.pl jest umilenie czasu spędzonego w drodze.

Podróżni będą mogli sięgnąć po takie tytuły jak: „Między wierszami” – Małgorzaty Domagalik i Janusza Leona Wiśniewskiego, „Opowieści przebrane” – Wojciecha Kuczoka, „Guantanamo pięć lat z mojego życia” – Kurnaza, „Gracze” – Kariny Obary, czy „Złoty wilk” – Bartłomieja Rychtera. Jedną z propozycji dla młodzieży jest „Śmiertelne niebezpieczeństwo” Franklina W. Dixona.

Znaleźć je można w Express Jantar (na Hel) i Tatry (do Zakopanego), Express Intercity Chrobry (do Poznania i Szczecina), Sawa, Krakus (do Krakowa), a także Górnik (do Wrocławia i Katowic) w dniach 8, 9, 10 sierpnia.

Nie jest to jedyna inicjatywa promująca czytelnictwo. Warszawiacy znają już akcję „Uwolnij książkę”, zaś w grudniu 2011 roku na Śląsku odbyła się akcja pod nazwą "Pociąg do czytania".