Nowy dyrektor od zadań specjalnych

0
1231
views

Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała Andrzeja Cudaka na stanowisko dyrektora Muzeum Historii Żydów Polskich. Wcześniej Cudak koordynował przygotowania Warszawy do Euro 2012.

Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milarczyk określa powołanego dyrektora, Andrzeja Cudaka, jako wyspecjalizowanego w realizacji projektów wielozadaniowych. – Ma odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje, skończył studia MBA. Koordynował przygotowania stolicy do Euro 2012, co nie tylko w Polsce oceniane jest jako sukces – mówi Milczarczyk.

Do zadań nowego dyrektora muzeum będzie należało doprowadzenie do końca budowy gmachu, przygotowanie obiektu do montażu wystawy głównej, zorganizowanie przeprowadzki do budynku działów administracyjnych i przygotowanie instytucji do otwarcia w październiku przyszłego roku.

Po otwarciu muzeum i wykonaniu wszystkich powierzonych nowemu dyrektorowi zadań, funkcję Cudaka przejmie inna osoba, już na stałe.

Do końca czerwca muzeum było zarządzane przez Agnieszkę Rudzińską, po jej odejściu szukano następcy. W tym czasie budowane na Muranowie Muzeum Historii Żydów Polskich nie miało dyrektora. Kandydaturę Andrzeja Cudaka zaproponowała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. Zaakceptowali ją dwaj pozostali organizatorzy muzeum: minister kultury i Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny.

 

A.Przedpełska