Solidarni z Pussy Riot. Happening w Warszawie

0
1216
views

Już dziś o godzinie 15 czasu polskiego, zapadnie wyrok w sprawie członkiń rosyjskiego zespołu Pussy Riot. Dziś też, w wielu miastach, odbędą się akcje wyrażające wsparcie dla dziewczyn. Happening nie ominie także Warszawy.

Na spotkanie na warszawskiej „patelni” zapraszają Amnesty International oraz Porozumienie Kobiet 8 marca. Happening od strony artystycznej wspierany będzie przez formację Teraz Poliż. – Głośnym graniem i punkową akcją chcemy wyrazić swoją solidarność z trzema dziewczynami – zapowiadają organizatorzy.

Podczas akcji odbędzie się zbieranie głosów pod petycją o uwolnienie członkiń zespołu oraz o wolność słowa w Rosji. Po zebraniu podpisów, uczestnicy ruszą w stronę Rosyjskiej Ambasady (ul. Belwederska 49). Tam nastąpi oficjalne złożenie petycji. Całość zakończy afterparty, które odbędzie się w klubie Saturator.

Organizatorzy zachęcają do założenia kolorowych kominiarek (znak rozpoznawczy grupy). Można w tym celu wykorzystać stare swetry i czapki. W razie czego zapas kominiarek dostępny będzie również na miejscu.

PLAN AKCJI:
16:30 – spotkanie na stacji metra Centrum, podpisywanie petycji

17:15 – przemarsz chodnikami: Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Belwederska, pod Ambasadę Rosyjską

18:00 – oficjalne przekazanie petycji i happening pod Ambasadą Rosyjską

19:00 – afterparty w klubie Saturator (ul. 11 listopada 22)

 

Petycję można również podpisać na stronie Amnesty International:  amnesty.org.pl