Bilety na Festiwal Skrzyżowanie Kultur już w sprzedaży

0
1396
views

Można już kupować bilety na tegoroczny Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Największa w stolicy impreza poświęcona muzyce świata w tym roku organizowana jest pod hasłem „Inspiracje: ORIENT”.

Wstęp na pojedynczy koncert kosztuje 25 zł, a karnet na wszystkie koncerty – 120 zł. Festiwal będzie trwał od 23 do 29 września. Organizatorem imprezy jest Stołeczna Estrada.

Bilety na koncerty są dostępne w sieci Eventim.pl a także w Biurze Festiwalowym (siedziba Stołecznej Estrady, ul. Marszałkowska 77/79), a w czasie wydarzenia będzie można je kupić także w namiocie festiwalowym. W tym roku gwiazdami koncertów będą artyści z Azji. Festiwal otworzą koncerty Alima Qasimova z Azerbejdżanu, mistrza klasycznej muzyki mugham, oraz Jivana Gasparyana z Armenii, wirtuoza duduku. Z syberyjskiej Jakucji przyjadą Ayarkhaan, wirtuozki khomusu – jednego z najmniejszych instrumentów świata. Wystąpią również muzycy suficcy – pochodzący z Bliskiego Wschodu Al Kindi Ensemble oraz Raza Khan, wschodząca sława w Indiach – śpiewak i improwizator o niespotykanej skali głosu.

Na finał festiwalu zagrają Malijczyk Boubacar Traoré, mistrz afrykańskiego bluesa, oraz młoda wokalistka Dobet Gnahoré z Wybrzeża Kości Słoniowej. W ciągu siedmiu dni w namiocie festiwalowym pod PKiN zagra łącznie kilkudziesięciu muzyków z 11 krajów. 29 września odbędą się Dziecięce Orientalia. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych azjatyckie gry i zabawy, które przybliżą im Orient. Zaplanowano także pokazy filmów oraz warsztaty muzyczne. Bilety na te wydarzenia kosztują 10 zł.

Tradycyjnie festiwalowi towarzyszą także warsztaty muzyczne. Zajęcia śpiewu, improwizacji, ekspresji scenicznej i gry na instrumentach będą się odbywały w siedmiu klasach mistrzowskich. Poprowadzą je artyści z Azji i Madagaskaru. Zapisy ruszą 20 sierpnia, uczestnictwo w poszczególnych klasach kosztuje od 20 do 50 zł.

Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur zaprasza również na program filmowy. Po raz pierwszy został przygotowany we współpracy z PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Prezentowane będą historie z Indii, Mongolii, Japonii i Mali. Polską premierę będą miały: dokument niemieckiej reżyserki Sary Baur-Harding „Więcej niż taniec”, muzyczna opowieść Szwajcara Jacquesa Sarasina, „Boubacar Traoré. Zaśpiewam dla ciebie” oraz „Dwa konie Czyngis-chana” mongolskiej reżyserki Byambasuren Davaa.

Pokazy będą się odbywały w Kinotece od 24 do 28 września o godz. 17.00. Bilety na filmy kosztują 10 zł. Ich sprzedaż ruszy 10 września – będą dostępne w Biurze Festiwalowym oraz kasach Kinoteki.