Artysta, sąsiad tokarza

0
1204
views

W ramach jednego z wydarzeń festiwalu „Przemiany” artyści znajdą się w tradycyjnych zakładach Powiśla, u tokarza, magla, szewca i wspólnie z rzemieślnikami przygotują projekty nawiązujące do historii tych miejsc.

W Centrum Nauki Kopernik rozpoczyna się festiwal kultury „Przemiany”. Zaplanowano projekcje filmów, dyskusje, wystawy, a wieczorami planetarium zamieni się w scenę muzyki klubowej. Festiwal zacznie się w sobotę i potrwa 8 dni. Wejście na wszystkie wydarzenia jest otwarte, za wyjątkiem spektaklu „Port Miron”, który wymaga wcześniejszej bezpłatnej rejestracji.

Tematem festiwalu jest miasto. Codziennie będzie można obejrzeć pokaz krótkometrażowych filmów „Identi_ty” opowiadających o tożsamości człowieka w grupie, w szczególności w mieście. W repertuarze przeglądu znalazły się polskie filmy, m.in. „Millhaven”, „Tango”, „Refreny” oraz animacja Tomasza Bagińskiego.

Bardziej interaktywny charakter będą miały spotkania „Wisła Płynie”. Grupa uczestników otrzyma zagadkę, której rozwiązanie wymaga stawiania odpowiednich pytań. Zajęcia poprowadzi pięć osób, które przygotują zadania z różnych dziedzin. Wiadomo już, że do wyjaśnienia będzie czekała sprawa kryminalna oraz zagadka filozoficzna.

Program na stronie http://www.przemianyfestiwal.pl