Pierwszy dzwonek w szkołach

0
1200
views

Miejska inauguracja nowego roku szkolnego 2012-2013 w Toruniu odbędzie się 3 września 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 35 przy ul. Krynickiej. W toruńskich szkołach i przedszkolach rozpocznie edukację prawie 29 tys. dzieci.

W oficjalnej uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego wezmą udział zastępcy prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz i Ludwik Szuba. Początek uroczystości o godz. 12.00.

3 września powróci do szkół i przedszkoli toruńskich blisko 29 tys. uczniów i wychowanków, czyli ok. 600 dzieci mniej niż rok temu. Wśród nich będą uczniowie najnowszej Szkoły Podstawowej nr 35 w Toruniu. Do tej pory działały w niej tylko grupy przedszkolne, wraz z nowym rokiem szkolnym w budynku przy ul. Krynickiej rozpoczną także naukę uczniowie podstawówki. Stanie się zatem zadość wieloletniemu oczekiwaniu mieszkańców Bielaw-Grębocina, których osiedle było jedynym w Toruniu pozbawionym do tej pory szkoły.

Inne nowości w toruńskiej oświacie to otwarcie Przedszkola Miejskiego nr 14 po rozbudowie i modernizacji, dzięki którym w placówce przybędzie 50 miejsc dla przedszkolaków. Otwierane jest także działające w miejskim budynku niepubliczne przedszkole przy ul. Moczyńskiego dla 125 dzieci. W tym roku planowane jest również zakończenie rozbudowy Przedszkola Miejskiego nr 12.

Pierwszy dzwonek  w nowym roku szkolnym w Toruniu oznacza powrót uczniów do odnowionych placówek – łączne wydatki miasta na ich remonty i modernizację wyniosą w tym roku ponad 30 mln zł. Ponadto sześcioma placówkami będą zarządzać od nowego roku szkolnego nowi dyrektorzy.

Źródło: www.torun.pl