Remont Pałacu na Wyspie

0
1419
views

W środę zostanie podpisana umowa dotycząca konserwacji i remontu Pałacu na Wyspie. Dzięki nim podniesie się jakość pracy, a także zwiększy atrakcyjność obiektu dla zwiedzających.

Planowany jest szereg prac w Pałacu, Pawilonach i otoczeniu. Za pieniądze ze środków europejskich mają zostać  wymienione pokrycia dachu pałacu, instalacja elektryczna, zostanie przeprowadzony remont Pawilonu Wschodniego przy Pałacu na Wyspie oraz rewitalizacja nawierzchni alejek wokół Pałacu na Wyspie. Następnym obiektem poddanym rewitalizacji, po Pałacu na Wyspie, ma być Stara Pomarańczarnia.

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oraz dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie Tadeusz Zielniewicz w środę podpiszą umowę dotyczącą projektu „Konserwacja i remont Pałacu na Wyspie wraz z otoczeniem w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie” – poinformował PAP we wtorek rzecznik ministra kultury Maciej Babczyński.

Całkowity koszt realizacji projektu to 36,5 mln zł. Maksymalna kwota wydatków kwalifikowanych to 28,2 mln zł, w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynoszące 24 mln zł.

                                                                                                                                                                             Karolina Grela