Udana rozmowa o pracę

0
899
views

Uporządkowane CV, wiedza o pracodawcy, pozytywne nastawienie i elegancki strój. Warunków udanej rozmowy kwalifikacyjnej jest więcej.

To, co w codziennym życiu pomaga nam w kontaktach międzyludzkich, ułatwi nam osiągnięcie sukcesu w trakcie rozmowy o pracę. Wbrew pozorom, przedwczesne pojawienie się na miejscu spotkania, nie przysporzy nam chwały. Pracodawca może odebrać taką postawę jako nadgorliwość.

Podstawą jest zgłębienie wiedzy o firmie, która zaprasza nas na spotkanie. Co za tym idzie, przed każdą rozmową powinniśmy zastanowić się, jakie pytania mogą paść od osoby rekrutującej. Należy nie zapominać o zdecydowanej deklaracji co do zarobków. Dzięki temu objawimy się jako osoba pewna siebie, świadoma swojej wartości. Pewność siebie jest mile widziana, lecz nie powinna przysłaniać naszych kompetencji.

Takie i inne rady można było uzyskać na szkoleniu zorganizowanym przez mokotowskie Młodzieżowe Biuro Pracy. Placówka działa przy ul.Puławskiej 234. Biuro jest nastawione na pomoc młodym ludziom, lecz nie odmawia pomocy osobom starszym niż 25 lat.