Świeć i oszczędzaj, czyli sposoby na niższe rachunki.

0
1328
views

Wysokie opłaty za energię oraz rosnące w zastraszającym tempie ceny prądu sprawiają, że wielu Polaków zaczyna szukać oszczędności. Niestety oświetlenie biur czy prywatnych mieszkań jest nam niezbędne i zrezygnować z niego nijak nie można.

Jak zatem pogodzić możliwość cieszenia się światłem z oszczędnością? Sposób jest tylko jeden. Trzeba poszukać możliwie jak najbardziej korzystnych, z ekonomicznego punktu widzenia, rozwiązań. Tak też większość z nas czyni.

Ekonomia i troska o środowisko to największe zalety oświetlenia wykorzystującego diody LED. Lampy takie spotkać można już niemal wszędzie. W kinie, w barze, w firmach oraz w prywatnych mieszkaniach – tam gdzie ze światła korzysta się intensywnie, tam pojawiają się i one. Dlaczego? To proste – lampy LED są o wiele bardziej przyjaznym dla naszych portfeli rozwiązaniem niż tradycyjne oświetlenie żarowe. Ograniczają one zużycie energii nawet do 80%, zaś ich wysoka energooszczędność automatycznie przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Oszczędność tego rozwiązania nie polega jednak tylko i wyłącznie na mniejszym zużyciu energii. Lampy LED są bardziej trwałe, dzięki czemu mogą służyć przez długi czas. Diody i halogeny mogą świecić nawet do 50 tysięcy godzin bez konieczności wymiany. To nie tylko ekonomiczne, ale również wygodne rozwiązanie – szczególnie dla tych, którym znudziło się ciągłe wymienianie przepalonych żarówek.

Nowoczesne oświetlenie LED nadaje się do każdego wnętrza. Można z powodzeniem zastosować je zarówno w większych pomieszczeniach, w których niezbędne jest wydajne i skuteczne oświetlenie całego wnętrza. Są bardzo dobrym rozwiązaniem tam, gdzie znajdują się podwieszane sufity. Można je również zastosować jako oświetlenie punktowe, np. w zabudowie meblowej lub w podwieszanym suficie znajdującym się nad stanowiskiem pracy.

Asortyment tego typu oświetlenia jest dość szeroki. Rosnące zapotrzebowanie na ekonomiczne oświetlenie sprawiło, że każdy szanujący się sklep z lampami stara się w swej ofercie umieścić również diody LED. Jedynym minusem tego rozwiązania może być dość wysoka cena zakupu takich lamp. Specjaliści przekonują jednak, iż jest to rozsądna inwestycja, która szybko się zwróci.