Tak wyglądać będą "wąsy" drugiej linii

0
1445
views

Warszawski Ratusz podpisał umowy ze zwycięzcami konkursu na projekty koncepcyjne dla kolejnych odcinków II linii metra.

Projekty obejmują trzy stacje odcinka zachodniego i 3 stacje odcinka wschodniego-północnego. W piątek miasto podpisało ze zwycięzcami konkursu umowy na wykonanie projektów budowlanych dla poszczególnych odcinków.

– Budujemy centralny odcinek II linii metra, ale planujemy też dalszy rozwój Warszawy. Dziś mamy już koncepcje projektów dla 6 dalszych stacji II linii metra i odcinków je łączących. Podobnie jak przy centralnym odcinku II linii metra, chcemy uzyskać na ich budowę środki unijne. Będziemy o to zabiegać. – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Zwycięzcami konkursu są Biuro Projektów Metroprojekt Sp. z o.o., które zaprojektuje 3 stacje dla odcinka zachodniego, czyli Wolska, Moczydło, Księcia Janusza oraz ILF Consulting Engineers Polska Sp. z o.o., projektant stacji odcinka wschodniego-północnego, tj. stacje Szwedzka, Targówek I i Targówek II. W imieniu Warszawy umowę podpisało Metro Warszawskie Sp. z o.o. (inwestor zastępczy).

Jak tłumaczą przedstawiciele Metra Warszawskiego, projekty są bardzo nowoczesne i estetyczne – utrzymane w jasnych, stonowanych barwach. Nie mogą być jednak zbyt jasne, by nie oślepiać maszynistów wjeżdżających z tunelu na stację.

Wyjścia z podziemi będą nawiązywały do architektury znajdującej się w pobliżu tych stacji, np. przy ul. Szwedzkiej znajdują się budynki z czerwonej cegły, więc stacja metra będzie do nich nawiązywała.

 

Więcej na: www.zw.com.pl