Rozwój technologii

0
1395
views

W dziedzinie technologii komputerowej dochodzi do coraz większy zmian i przemian. Co krok i co chwilę natykamy się na kolejne nowości i odkrycia. To wszystko sprawia, że właściwie trudno jest nam nadążyć za postępem technologicznym.

Jednocześnie, większość naszych sprzętów, które posiadamy bardzo szybko traci swoją nie tylko wartość, ale przede wszystkim ważność. Stają się nieaktualne, stare, a nawet przestarzałe, nawet gdy wiek ich użytkowania to tylko sześć miesięcy. Chcąc być na bieżąco, co pół roku, powinniśmy zaopatrzyć się w nowy sprzęt, w nowe rozwiązania technologiczne. Weźmy na przykład płyty główne.

Dzisiejsza płyta główna w naszym komputerze, która jest nowością technologiczną, obiecuje nowe rozwiązania i nowe możliwości, za miesiąc jest już przestarzałym złomem, który nikomu i do niczego nie może się przydać. Podobnie rzecz się ma z kartami graficznymi, czy dyskami twardymi. Co zrobić, by jakoś poradzić sobie w tej sytuacji? Wyjścia właściwie są dwa. Jednym z nich jest systematyczne wymienianie sobie sprzętu na nowy.

To znaczy, przy każdym pojawieniu się nowinki, nasz staroć idzie do lamusa, a my zdobywamy nowość technologiczną. Drugie wyjście to dać sobie trochę luzu. To, że pojawiło się na rynku coś nowego to wcale nie znaczy, że my to coś nowego musimy mieć. Możemy to sobie zafundować za jakiś czas, gdy nie będzie taką świeżą bułeczką, albo po prostu poczekać aż nasz sprzęt się zużyje i wtedy zafundować sobie nowinkę.

Jakkolwiek byśmy nie postąpili to i tak będziemy musieli dopasować to do naszych możliwości finansowych i upodobań. Jeżeli lubimy być na bieżąco i stale podążać za trendem, to pewnie nie pozwolimy sobie na to by pozostawać w tyle. Jeżeli ma to dla nas nieco mniejsze znaczenie, to na pewno też odpowiednio wybierzemy.

 

PL