Plaga ekranów akustycznych

0
1076
views

Była mowa o ekranach chroniących przed hałasem szkoły, osiedla, parki czy place zabaw, teraz przyszła pora na cmentarze. Absurd?- niekoniecznie.

We Włochach właśnie rozpoczęła się budowa ekranów akustycznych wzdłuż cmentarza na ul. Ryżowej. Obok niej powstaje ul. Nowolazurowa, która ma połączyć Aleje Jerozolimskie z Nowymi Włochami. Na zarzuty o absurdalności projektu, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, który jest inwestorem budowy ul. Nowolazurowej, odpowiada, że realizuje tylko to co jest w tzw. decyzji środowiskowej. Za budową ekranów akustycznych opowiada także się rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk – według niego hałas zwiększyłby się w okolicznych domach, tak wynika z raportu środowiskowego.
Przeciwnicy wysokich na 6 metrów ekranów mówią o innych zabezpieczeniach przed hałasem, np. gęstwiny krzewów i drzew, które oddzielają ulicę od cmentarza i domów. Faktem jest, że mamy w Polsce wyjątkowo rygorystyczne normy hałasowe, wymuszane przez jedne z najostrzejszych przepisów w Europie. Mimo licznych protestów ekrany najprawdopodobniej powstaną.

Agnieszka Przedpełska