5 kursów, które zapewnią Ci pracę

0
2479
views

Najwyższy czas szukać nowego zatrudnienia. Od czego zacząć? Napisałeś od nowa swoje CV, ale nie wygląda ono zadowalająco? Czujesz, że dobrze byłoby poszerzyć swoje kompetencje? Najlepszym sposobem, aby to osiągnąć, jest zapisanie się na dodatkowe kursy i szkolenia. Wybór jest ogromny, warto więc wiedzieć na co zwracać uwagę, by wybrać te najodpowiedniejsze.

Przedstawiamy kilka najbardziej popularnych kursów, które pomogą Ci znaleźć lepszą pracę.

Masaże

Wbrew pozorom praca masażysty wymaga wielu kompetencji i specjalistycznej wiedzy. Jeśli jednak nie posiadasz wykształcenia kierunkowego – nic się nie martw! Wybierz kursy, dzięki którym zdobędziesz kwalifikacje wymagane do tego zawodu. Szkolenie z masażu tajskiego, masażu Shiatsu, Lomi Lomi, Bańką Chińską… to tylko niektóre specjalizacje, jakie masz do wyboru.

Księgowość

Praca w branży HR, czyli Human Resources, cieszy się niesłabnącą popularnością, a zapotrzebowanie na pracowników jest duże. Jeśli ciekawi Cię działanie w administracji i księgowości, poszukaj szkolenia, które rozwinie Twoje kompetencje w tym zakresie. Podczas kursów nauczysz się obsługi nowoczesnych programów oraz poznasz techniki ułatwiające pracę. Możesz wziąć udział w szkoleniu z analityki finansowej, prowadzenia ksiąg rachunkowych lub podstaw rachunkowości.

Języki obce

Umiejętność komunikacji nie tylko w języku ojczystym jest niezwykle cenna w wielu branżach. Ogłoszenia o pracę aż uginają się od ofert dla tłumaczy lub specjalistów z danego języka. Angielski to podstawa, ale w ostatnim czasie zauważamy coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów mniej popularnych języków, np. czeskiego, serbskiego, niderlandzkiego czy szwedzkiego.

Stylizacje

Lubisz fryzjerstwo i wizaż? Pomyśl o kursie związanym z stylizacjami. Specjaliści z tej branży są bardzo atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy. Szkolenie możesz odbyć z zakresu fryzjerstwa, stylizacji paznokci, przedłużania rzęs, wizażu… i wielu innych. Wybierz swoją ulubioną niszę i rozwijaj się w niej, a już niedługo będziesz się cieszył nowym zajęciem!

Gastronomia

Ogłoszenia o pracę są pełne ofert dla kucharzy i kelnerów. Branża gastronomiczna zawsze jest w cenie, bo zawsze będzie na nią zapotrzebowanie. Wykorzystaj to i zacznij się szkolić w zakresie kulinarnym. Podczas szkoleń gastronomicznych nauczysz się między innymi, jak robić pyszne sushi, kawę czy ciasta.

Wystarczy zatem tylko wybrać swoją branżę. Profesjonalne kursy i szkolenia są nie tylko sposobem na łatwiejsze znalezienie pracy, ale także szansą na odkrycie nowej pasji. Czego chcieć więcej?