Polacy to niezwykle ostrożni inwestorzy

0
1216
views

Zawsze dokładnie analizują dane dotyczące gospodarki. Nie dziwi więc fakt, że obecnie inwestują głównie w nieruchomości. A konkretnie w mieszkania pod wynajem. 

W miastach wojewódzkich mieszkania pod wynajem rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. W Warszawie najpopularniejsze są lokale z oryginalnym widokiem, np. na Stadion Narodowy. Obecnie za m² mieszkania, zlokalizowanego w pobliżu stadionu, należy zapłacić od 15-17 tys. złotych. To niemała suma w porównaniu z cenami w innych miastach.

Jednak takie mieszkania traktowane są głównie jako inwestycja. Kupowane są pod wynajem. To oznacza, że właściciel chce je wynajmować, a za uzyskane w ten sposób pieniądze, spłacić. 

Wiele osób kupuje mieszkania pod wynajem aby pomnażać swój majątek. Z tego powodu większość inwestorów decyduje się na zakup mieszkań w miastach, które gwarantują stały dopływ potencjalnych klientów. Warszawa jest w tym przypadku bezkonkurencyjna.

Aczkolwiek równie atrakcyjne mieszkanie Szczecin, Wrocław czy Poznań oferuje w znacznie niższej cenie. Często superluksusowy lokal można kupić o połowę taniej niż w stolicy. Pamiętajmy jednak, że to Warszawa przyciąga wszystkich, którzy pragną odnieść spektakularny sukces w niemal każdej dziedzinie życia. 

Naturalnie takie miasta jak Szczecin, Wrocław, Poznań czy Kraków są również doskonałymi miejscami na inwestycje. Weźmy chociażby Wrocław, w którym cena mieszkań spadła do poziomu sprzed czterech lat. Aczkolwiek duża liczba absolwentów tamtejszych uczelni wyjeżdża do stolicy. I to właśnie na nich czekają właściciele nowych mieszkań.

To dla nich kupują mieszkania blisko siedzib największych korporacji. To dla nich szukają lokali doskonale połączonych z centrum. Lokali, których głównym atutem są wspaniałe widoki na panoramę miasta czy Stadion Narodowy.

Kupno mieszkania pod wynajem to naprawdę dobra inwestycja, która szybko się zwróci i zacznie przynosić konkretne zyski.

 

pl