Specjaliści od nieruchomości

0
1093
views

Sprzedaż oraz wynajem nieruchomości ma się w Polsce dobrze, choć i tu kryzys oraz spowolnienie gospodarki dają się we znaki. Jak zarabia się w Polsce na rynku nieruchomości?

Najwięcej zysków może przynieść sprzedaż mieszkań lub lokali użytkowych, jednak znacznie większe zainteresowanie związane jest z ich najmem na określony czas. Wynajmowane są zarówno mieszkania, jak i powierzchnie biurowe czy handlowe. 

Zarabianie na wynajmowaniu mieszkań
Wynajem mieszkań jest szansą na spore zyski zwłaszcza w dużych miastach. Klientami są tu głównie młodzi ludzie zaczynający pracę lub studia. Największe szanse na znalezienie najemcy mają mniejsze mieszkania, przy czym najchętniej wybieranym przez klientów rozwiązaniem okazują się kawalerki. Spore zainteresowanie dotyczy również mieszkań dwupokojowych, zaś najrzadziej wynajmowane są duże mieszkania. 
Choć wynajem mieszkań może przynosić stałe dochody, na pierwsze zyski trzeba poczekać. Działalność taka staje się opłacalna zazwyczaj po trzech – czterech miesiącach, co związane jest z koniecznością uiszczania stałych opłat związanych z wynajmowanym lokalem. 

Lokale na wynajem – szansą na dochodowy biznes
Większe i szybsze dochody uzyskują ci, którzy specjalizują się handlem nieruchomościami o komercyjnym charakterze. Inwestowanie w lokale użytkowe ma sens, zaś zwrot takiej inwestycji można osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie. Wynajem powierzchni biurowych oraz handlowych ma się bardzo dobrze, zaś zainteresowanie jest ogromne. Dzieje się tak z kilku powodów. Coraz więcej osób decyduje się pracować na własny rachunek, stąd też chętnych na wynajem powierzchni użytkowych nie brak.

Popularnością cieszą się lokale na wynajem w nowych biurowcach, które są idealnymi miejscami dla firm zajmujących się świadczeniem usług. Dla handlowców, fryzjerów czy fotografów idealnymi rozwiązaniami są zaś lokale położone w centrach miast, posiadające wejście z ulicy. Ułatwia to przyjmowanie klientów i pozwala jednocześnie na lepsze wyeksponowanie swego punktu. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak lokale użytkowe wynajmowane w centrach handlowych, których największą zaletą są długie godziny pracy wielkich sieci handlowych oraz tłumy ludzi odwiedzających każdego dnia takie punkty. 

Wynajem lokali użytkowych przynosi większe zyski niż wynajmowanie mieszkań. Jeśli lokal znajduje się w atrakcyjnym miejscu można nie tylko szybciej znaleźć osobę zainteresowaną jego najmem, ale i uzyskać korzystną stawkę za metr kwadratowy wynajmowanej powierzchni.

Dodatkowo koszty związane z bieżącym użytkowaniem lokalu spadają najczęściej na barki najemcy, zatem właściciel takiej powierzchni może liczyć na całkiem pokaźne zyski.

 

pl