Tramwajem na Tarchomin

0
1142
views

 Nową linią tramwajową razem z dziennikarzami przejechała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wspólnie z wiceprezydentem Warszawy Jackiem Wojciechowiczem i władzami dzielnic Bielany i Białołęki.

Komunikacja szynowa zawitała wreszcie na Białołęce. Dla mieszkańców tej dzielnicy oznacza to szybszy i wygodniejszy dojazd do metra. Tramwaj będzie doskonałą alternatywą dla komunikacji autobusowej, dowożącej z zachodniej Białołęki do metra. – zaznaczyła Prezydent Warszawy. – Uruchomienie komunikacji dowożącej do tramwaju będzie dla pasażerów zachętą do skorzystania z komunikacji szynowej. Pasażerowie „dwójki” będą mieli wygodniejsze dojście do stacji metra niż osoby dojeżdżające na węzeł Młociny autobusem. Będą wysiadali na przystanku położonym najbliżej wejścia na stację podziemnej kolei.

Tramwaj będzie kursował na trasie: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Kasprowicza – Zgrupowania AK „Kampinos” – most Skłodowskiej-Curie – Myśliborska – STARE ŚWIDRY. Przez most Marii Skłodowskiej-Curie będzie kursowała linia tramwajowa nr 2. W godzinach szczytu „dwójka” będzie kursowała co 5 minut. Poza szczytem oraz w dni świąteczne – co 7,5 minuty.

Dojazd do tramwaju zapewniono m.in. mieszkańcom ulicy Odkrytej, Nowodworskiej i Świderskiej, którzy dotychczas nie mieli bezpośredniego połączenia autobusowego z metrem. Oprócz tego do „dwójki” dojadą również pasażerowie z Bukowa, Nowodworów i gminy Jabłonna.

 

um.warszawa.pl