W trosce o naturalne piękno skóry

0
1157
views

Piękna skóra jest marzeniem każdej kobiety. Świeża cera, zadbana szyja oraz dekolt – to najczęstsze cele pań odwiedzających salony piękności. Nie bez powodu właśnie te obszary są głównym obiektem kosmetycznych zabiegów.

Skóra w tych miejscach wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji, zaś w przypadku drobnych zaniedbań – szybko wiotczeje i traci swą elastyczność. Aby zapewnić jej atrakcyjny wygląd można skorzystać z licznych kuracji, zaś jedną z najskuteczniejszych metod w ostatnich latach stała się mikrodermabrazja

Na czym polega mikrodermabrazja? 

Ten coraz bardziej popularny zabieg kosmetyczny polega na profesjonalnym, mechanicznym złuszczaniu kolejnych warstw naskórka. W tym celu korzysta się z nowoczesnego urządzenia wysyłającego strumień mikrokryształków, które pozwala skutecznie, a zarazem delikatnie oczyścić wrażliwą skórę bez narażania jej na uszkodzenie. W trakcie zabiegu naskórek usuwany jest warstwami do chwili, gdy osiągnięty zostanie pożądany rezultat. 

Najczęściej obiektem takiego mikropeelingu kontrolowanego bywa twarz, choć nie brak osób decydujących się na oczyszczenie również szyi i dekoltu. To miejsca wyjątkowo wrażliwe i delikatne, bardzo podatne na wpływ szkodliwych czynników atmosferycznych oraz środowiskowych. Dzięki peelingowi mechanicznemu można nie tylko oczyścić skórę w tych strategicznych punktach, ale i pobudzić procesy regeneracyjne zachodzące w ludzkiej skórze. Zabieg taki jest szczególnie zalecany tym osobom, które są dotknięte problemem zmian skórnych będących efektem zbyt długiego przebywania na słońcu. Nadmiar promieni słonecznych sprawia, że skóra szybciej się starzeje, zaś osłabiona – staje się sucha i bardziej podatna na uszkodzenia. W takiej sytuacji profesjonalny zabieg pozwalający na jej regenerację staje się bardzo ważny. 

Dla wyjątkowo wrażliwej skóry

Dla tych osób, których skóra wymaga wyjątkowej delikatności, najlepszym zabiegiem jest mikrodermabrazja diamentowa, w której wykorzystywane są diamentowe głowice. Z takiego zabiegu skorzystać mogą nawet te osoby, które mają skłonności do alergii. Trwa on około godziny, zaś jego rezultatem jest gładka skóra. Wszystko to bezboleśnie i bez podrażnień. 
Zabieg ten jest coraz bardziej popularny, zaś w większych miastach stał się on jednym z podstawowych punktów w ofertach salonów odnowy biologicznej. W każdym większym mieście można obecnie skorzystać z takiej metody oczyszczania skóry. Wystarczy zajrzeć do dowolnego spa w Krakowie by przekonać się, że ten nieco tajemniczy zabieg na stałe zagościł w polskiej kosmetyce.

 

pl