Benedykt XVI odchodzi

1
1354
views

    Papież Benedykt XVI ma abdykować – poinformowała agencja ANSA. Rzecznik Stolicy Apostolskiej przekazał informację, że papież abdykuje 28 lutego o godz. 20:00.

 Decyzję papież podjął ze względu na zaawansowany wiek. Papież poinformował o swojej abdykacji po łacinie, podczas konsystorza – donosi TVN24. Konsystorz w Kościele Katolickim to zwołane przez papieża zebranie Kolegium Kardynałów w celu rozpatrzenia spraw związanych z Kościołem. Zebrani usłyszeli z ust papieża "decyzję wielkiej wagi dla życia Kościoła".

    Z powodu podeszłego wieku moje siły nie są już wystarczające, aby w sposób należyty sprawować posługę Piotrową. (…) aby kierować łodzią św. Piotra i głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie, podlegającym szybkim przemianom i wzburzanym przez kwestie o wielkim znaczeniu dla życia wiary, niezbędna jest siła zarówno ciała, jak i ducha, która w ostatnich miesiącach osłabła we mnie na tyle, że muszę uznać moją niezdolność do dobrego wykonywania powierzonej mi posługi – "Gość Niedzielny" cytuje treść oficjalnego wystąpienia.

 

Źródło: rt.com/news

1 KOMENTARZ

  1. Benedykt XVI był słabym Papieżem, oczywiście jako teolog był wybitną osobowością ale warto pamiętać że Papież to głowa kościoła katolickiego, czyli ktoś kto ma wizje kościoła i umiejętności podejmowania trudnych decyzji a jemu tego brakowało. W historii kościoła było wielu Papieży którzy dostąpili tego urzędu nie będąc wcześniej duchownymi a w skutek układów i wpływów jaki wówczas panowały. Więc określenie Papieża „Ojciec Święty” jest absurdem i hipokryzją kościoła.