Internetowe sposoby na zdobycie gotówki

0
1233
views

Pożyczanie pieniędzy za pomocą Internetu stało się w ostatnich latach popularnym rozwiązaniem. Z takiej formy zaciągania kredytów najchętniej korzystają osoby młode, dynamiczne, a przede wszystkim – zabiegane.

To ku ich potrzebom wychodzą liczne firmy i portale, jak np. Kredito24. Dzięki nim każdy może szybko i sprawnie pożyczyć potrzebną sumę. Czy taka pożyczka jest bezpieczna?

Jak zadbać o bezpieczeństwo?

Każda pożyczka, nawet owiana złą sławą „chwilówka”, może być bezpieczna. Wystarczy zachować odrobinę zdrowego rozsądku przy pożyczaniu pieniędzy oraz przy wyborze instytucji, w której taki kredyt jest zaciągany.

Internet daje swym użytkownikom wiele nowych możliwości. Każdy, kto decyduje się na pożyczkę internetową, może dokładnie zapoznać się z warunkami umowy oraz z całkowitym kosztem kredytu. Co więcej – dzięki sieci i dostępowi do różnorodnych źródeł informacji można szybko sprawdzić, która instytucja oferuje najniższe oprocentowanie. Liczne fora i portale poświęcone tej tematyce pozwalają zaś na uzyskanie informacji na temat tego, czy wybrana instytucja jest faktycznie godna zaufania. Im więcej informacji – tym pewniej i bezpieczniej można pożyczyć pieniądze drogą internetową.

Jak pożyczać przez Internet?

Ofert szybkich pożyczek w sieci jest coraz więcej, jednak zasady ich udzielania są praktycznie wszędzie takie same. Posługując się przykładem Kredito24 można powiedzieć, że formalności są proste. Najpierw można sprawdzić za pomocą specjalnej aplikacji wysokość odsetek, podając kwotę pożyczki i czas, na jaki ma zostać zaciągnięta. Później należy wypełnić elektroniczny wniosek i przesłać go wraz ze skanem dowodu osobistego.

Większość instytucji udzielających pożyczki przez Internet nie wymaga zaświadczeń o zarobkach ani zaświadczenia z BIK, co znacznie skraca procedurę pożyczania pieniędzy. Niektóre instytucje szybko przelewają podaną kwotę na podany przez klienta numer konta, choć niektóre proszą jeszcze o dosłanie pocztą podpisanej umowy w wersji papierowej.

Brak zbędnych formalności oraz szybkość udzielania takich pożyczek sprawiają, że są one chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem w awaryjnych sytuacjach. Możliwość zaciągnięcia takiej pożyczki o każdej porze dnia i nocy jest zaś dodatkową zaletą, którą szczególnie cenią sobie osoby zabiegane i ograniczone czasowo.

pl