Giełda transportowa – jak działa w praktyce?

0
3130
views

Internet jest wspaniałym narzędziem, pozwalającym nam na dotarcie do wielu przedsiębiorstw w ciągu zaledwie kilku chwil.

Istnieją już porównywarki cen, porównywarki kredytów, a niedawno powstało coś jeszcze ciekawszego. Giełda transportowa w internecie, taka jak http://clicktrans.pl jest idealnym rozwiązaniem, pozwalającym klientom na znalezienie najtańszych ofert w zakresie przewozu towarów. Wystarczy wprowadzić kilka informacji i to przedsiębiorcy będą walczyli o nas, jako klienta. Lecz jak to wszystko działa w praktyce? Przyjrzyjmy się trzem etapom, z jakimi związane jest założenie zlecenia i jego późniejsza finalizacja.

Etap 1: Przygotowanie zlecenia

W większości portali tego typu najważniejszym elementem jest przygotowanie naszego zlecenia. Większość serwisów umożliwia bezpłatne ich dodatnie, a pobierana opłata jest należna dopiero wtedy, gdy zlecenie zostanie sfinalizowane. Zazwyczaj koszty te ponosi zleceniobiorca. W specjalnym formularzu musimy przedstawić wszystkie informacje, które są związane z naszym zamówieniem. Najważniejsze jest więc miejsce wyjazdu i miejsce docelowe. Warto też podać preferowane przez nas daty transportu lub (jeśli jesteśmy elastyczni) bardziej ogólne informacje w tym zakresie. Warto też jak najdokładniej opisać przedmioty, które będą przewożone. Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie im zdjęć i dodanie ich do serwisu.

Etap 2: Oczekiwanie na oferty firm transportowych

Po dodaniu naszego zlecenia, giełda transportowa przekazuje je wielu przedsiębiorcom, świadczącym usługi transportowe. Za pomocą serwisu mogą oni odpowiadać na nasze zapytanie, wskazując między innymi proponowany termin transportu (jeśli jesteśmy elastyczni) oraz (co najważniejsze) koszt, który będziemy musieli ponieść. Licytacja jest więc odwrotna niż na zwykłych portalach aukcyjnych – cena nie jest podnoszona, ale przewoźnicy oferują coraz to niższe ceny. Nie marnujemy więc czasu na samodzielne poszukiwanie najtańszego rozwiązania – to firmy transportowe walczą o nas.

Etap 3: Finalizacja umowy

Ostatnim etapem jest oczywiście finalizacja umowy. W tym miejscu sprawdzamy opinie o danych przewoźnikach, decydujemy, która z opcji najbardziej nam odpowiada oraz zadajemy pytania – jeśli mamy jakieś wątpliwości co do poszczególnych ofert. Jeśli już zdecydujemy się na konkretną ofertę – kontaktujemy się z wybraną przez nas firmą transportową w celu potwierdzenia wszystkich informacji i zawarcia umowy. W ten sposób oszczędziliśmy mnóstwo czasu i pieniędzy.

 

pl