Krzywe wizytówką Olsztyna

0
1472
views

Blisko dwa lata na zagospodarowanie brzegów Jeziora Krzywego będzie miała firma NDI SA z Sopotu. Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna oraz Małgorzata Winiarek-Gajewska Wiceprezes NDI SA podpisali umowę na realizację zadania pn. „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie”.

W wyniku postępowania przetargowego za najkorzystniejszą ofertę uznana została oferta firmy NDI S.A. z Sopotu. Jest to prywatna spółka z branży dewelopersko-inwestycyjnej, dwukrotny laureat Diamentów Forbesa. „Wierzę, że długo oczekiwana inwestycja nad Jeziorem Krzywym znajdzie swój szczęśliwy finał już we wrześniu 2014 roku. Pozwala mi tak sądzić fakt, że wyłoniona firma ma wieloletnie doświadczenie w organizacji i realizacji inwestycji na rynku nieruchomości i rozwoju infrastruktury.”

Za obiekty kubaturowe, jak również wyposażenie w infrastrukturę do celów rekreacyjnych i turystycznych miasto zapłaci nieco ponad 58 mln. zł. (58 138 553,61 zł. w tym 10 871 436,85 zł VAT).O realizację zadania starało się 11 podmiotów. Wartość przedsięwzięcia potencjalni wykonawcy oszacowali na poziomie od 58 036 358,12 do 79 705 983,78 PLN. Przypomnijmy, że w historii zamówień publicznych olsztyńskiego Urzędu Miasta nie zanotowano tak wielu pytań od oferentów. Przez kilka tygodni urzędnicy odpowiedzieli na ponad 1030 pytań.

W ramach inwestycji pn. „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie”  w obszarze przy  ul. Jeziornej oraz ul. Jodłowej  wybudowane zostaną:

Obszar D – ul. Jodłowa

1. budowa całorocznej bazy sportów kajakarskich (całoroczny ośrodek sportowo – rekreacyjny z salą ćwiczeń ogólnorozwojowych, ergometrami, zapleczem odnowy biologicznej, siłownią, sauną, wypożyczalnią sprzętu do sportów wodnych i zimowych: kajaki, kanadyjki, smocze łodzie, narty biegowe, rowery, rolki; hangar na sprzęt pływający)

2. budowa całorocznej hali do siatkówki plażowej i salami do squasha z miejscami parkingowymi,

3. budowa obiektu stanowisk sędziowskich z małym zapleczem gastronomicznym na wodzie, tzw. budynek nawodny,

4. budowa urządzeń obsługi sprzętu pływającego (pomosty pływające obsługujące sprzęt z wypożyczalni)

Obszar A – Plaża Miejska

• budowa boisk do siatkówki plażowej,

• wykonanie placu do obsługi imprez sportowych, placów gier i urządzeń sportowych

• budowa wielofunkcyjnego szlaku turystycznego o funkcji pieszej, rowerowej, narciarskiej, wykonanie slipu do wodowania jednostek pływających,

– budowa centrum sportów wodnych i ratownictwa  sauny i łaźnie parowe wraz z niezbędnym zapleczem i przebieralniami dla Morsów i uprawiających tzw. „nurkowanie podlodowe, infrastruktura do uprawiania sportów zimowych i wodnych (bojery, łyżwiarstwo),

– budowa zespołu budynków wypożyczalni sprzętu sportowego,

– budowa boisk do siatkówki z budynkami towarzyszącymi,

– wykonanie snowparku,

– budowa parkingu,

– przebudowa i budowa sieci uzbrojenia technicznego: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, mediów w zakresie linii energetycznej i telefonicznej, oświetlenia ulicznego.

Planowany termin rzeczowej realizacji projektu  – wrzesień 2014

Fot.www.olsztyn.eu