Kolejny „Orlik”

0
1224
views

Przy VI Liceum Ogólnokształcącym otwarty został „Orlik”.To 23 tego typu obiekt w mieście.

Prezydent Rafał Bruski, który uczestniczył w uroczystości z nostalgią wspominał lata spędzone w murach „szóstki” i zadeklarował, że chętnie zagra w meczu oldboyów jeśli taki zostanie zorganizowany na nowym obiekcie.

– Wiele potu przelałem na tym boisku, choć wtedy miało zupełnie inną nawierzchnię – mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Widząc to nowoczesne boisko, chętnie bym spróbował tu swoich sił ponownie, może tym razem w meczu oldbojów – dodał prezydent.

Program „Moje boisko – Orlik 2012” jest programem rządowym zainaugurowanym 23 listopada 2007 roku. Zakłada on budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Założeniem programu jest udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu.

Na boisku piłkarskim o wymiarach 30 m × 62 m (pole gry 26 m x 56 m) ze sztuczną nawierzchnią (sztuczna trawa) można grać w piłkę nożną. Na boisku wielofunkcyjnym o wymiarach 20 m × 30 m ze sztuczną nawierzchnią (tartan) można grać w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną. Zaplecze stanowi budynek sanitarno-szatniowy o powierzchni ok. 60 m². Cały obiekt jest oświetlony i ogrodzony siatką.

Fot.www.bydgoszcz.pl