Unia Europejska wesprze przedsiębiorczych

0
1404
views

W kwietniu mikroprzedsiębiorcy z małych miejscowości i wsi mogą składać wnioski o unijne, bezzwrotne dofinansowanie w wysokości nawet do 300 tys. złotych.

Kwota dotacji zależy między innymi od liczby zatrudnionych pracowników, ale o finansowe wsparcie mogą starać się także jednoosobowe firmy. Do rozdysponowania są prawie 2 mld złotych.

Nabór wniosków w ramach unijnego działania Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw zostanie przeprowadzony od 15 do 26 kwietnia przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski można składać w 15 województwach – wyłączone zostało województwo wielkopolskie, w którym w dotychczasowych naborach złożono tak dużą liczbę wniosków, że został w nim przekroczony limit finansowy przeznaczony na wszystkie lata realizacji programu.

Wsparcie dla nowych lub planujących rozwinąć biznes

O dotację do 100, 200 lub 300 tys. zł mogą starać się nowopowstające mikrofirmy lub mikroprzedsiębiorcy, którzy planują rozwinąć biznes. Maksymalna kwota dofinansowania zależy od liczby powstałych miejsc pracy. Jeśli prowadzimy działalność sami, możemy liczyć na dofinansowanie w wysokości do 100 tys. złotych.

Jeśli stworzymy dwa miejsca pracy, kwota ta wzrośnie do 200 tys. zł, a przy zatrudnieniu minimum 3 pracowników – do 300 tysięcy.

 

Źródło informacji: e-prawnik.