Jestem bezpieczny i mądry

0
1469
views

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie i Uniwersytet Nowoczesnego Obywatela zapraszają na program JESTEM BEZPIECZNY I MĄDRY 11 kwietnia w Olsztynie

Spotkanie składać się będzie z trzech części:

1.wykładu o tym jak być bezpiecznym wiosną, która ma swoje typowe dla tej pory zagrożenia. Dowiemy się jak je rozpoznawać i im zapobiegać, oraz jak się zachować gdy wystąpią. Od naszej mądrości, czyli wiedzy jaką posiadamy, zależy nasze życie i życie innych ludzi. Typowym zagrożeniem wiosennym jest wypalanie traw ,które jest niemądre, groźne, barbarzyńskie i zabronione przez prawo. Wypalający trawy, mordują całą faunę i florę !Pożar łąki często przenosi się na lasy i na zabudowania powodując olbrzymie straty materialne.

BĄDZ MĄDRY-NIE WYPALAJ TRAW!!!

2.pokazu nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego, który musi być doskonale znany, aby mógł być dobrze wykorzystany. Strażacy cały czas doskonalą swoje umiejętności, aby skutecznie nieść pomoc. My też, tak jak strażacy powinniśmy cały czas się uczyć aby dobrze wykonywać swój zawód, którym teraz jest właśnie nauka.

3.pokazu organizacji życia strażaków podczas dyżuru bojowego. Ta sfera też jest doskonale zorganizowana i może się nam przydać w organizowaniu naszego życia prywatnego w naszych mieszkaniach

4.dla młodzieży szkół ponadpodstawowych mamy dodatkowo wykładzik o rynku pracy i o strategii personalnej nowoczesnej firmy, na przykładzie KM PSP w Olsztynie.

Program ten jest dedykowany RZECZNIKOWI PRAW OBYWATELSKICH z okazji 25 lat pełnienia pięknej misji społecznej i naszym poparciem kampanii edukacyjnych:

Narodowego Banku Polskiego "Oszczędzanie się opłaca"
Ministra Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka "Mądrzy rodzice"
Pana Jacka Protasa, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego „2013 Rokiem Kopernika”
Pana Piotra Grzymowicza, Prezydenta Olsztyna "660 lat Olsztyna”

więcej informacji na www.unoolsztyn.pl.tl

Redakcja PL