Nordic Walking – spacer po zdrowie

0
1297
views

6 kwietnia odbędą się kolejne zajęcia dla mieszkańców Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy. Zajęcia odbywają się na terenie otwartym Wojskowej Akademii Technicznej.

Zajęcia odbywają się cyklicznie w soboty: pierwsza tura w godzinach 8.30-10.00, druga tura w godzinach 10.00-11.30.
Miejsce spotkań: obok pływalni Studium Wychowania Fizycznego Wojskowej Akademii Technicznej, ul. Kartezjusza 1

Podział na grupy
Aby jak najlepiej dostosować treść zajęć do możliwości i potrzeb uczestników zajęcia prowadzone na trzech różnych poziomach intensywności:

Grupa rekreacja.
Dla początkujących entuzjastów Nordic Walking: nauczanie marszu techniką klasyczną, marsz w wolnym tempie (tętno: 100-110 ud/min), ćwiczenia kształtujące siłę ramion, doskonalenie marszu techniką klasyczną.

Grupa fitness. Dla początkujących i doświadczonych entuzjastów Nordic Walking, marsz w średnim tempie (tętno: 110-130 ud/min), kształtowanie wytrzymałości, ćwiczenia rozciągające – kształtujące gibkość.

Grupa sport. Dla doświadczonych entuzjastów Nordic Walking. Marsz i trucht w szybkim tempie, (tętno: 130-150 ud/min).

Kije udostępniane uczestnikom posiadają certyfikat bezpieczeństwa. Uczestniczenie w zajęciach i udostępnienie kijów odbywa się bezpłatnie.

Uwaga!
W zajęciach uczestniczyć mogą osoby posiadające zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań lub, które złożą podpisane oświadczenie o zdolności do udziału oraz osoby, które zapoznają się z regulaminem i złożą zobowiązanie do jego przestrzegania.
Organizator nie ubezpiecza uczestników zajęć od skutków nieszczęśliwych wypadków.
Uczestnicy są kwalifikowani do zajęć na podstawie kolejności zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona.

Redakcja PL