I Kujawsko-Pomorski Kongres Młodzieży

0
1201
views

We wtorek 9 kwietnia br. odbędzie się jednodniowa konferencja licealistów z naszego województwa. Spotkanie będzie poświęcone problemom młodych ludzi.

Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. problematyka całej rzeczywistości szkolnej oraz nieobecność głosu młodych na forum publicznym. Celem kongresu jest utworzenie platformy do wymiany myśli na temat polskiej edukacji, biznesu, nowych technologii i spraw społecznie istotnych.

W zamyśle organizatorów Kongres ma być okazją do konsolidacji środowisk uczniowskich oraz do upublicznienia wypracowanych przez nie stanowisk. Pierwsze spotkanie będzie poświęcone takim zagadnieniom jak: autorytet, przywództwo, liderstwo, rozwój osobisty, myślenie biznesowe, przekuwanie pasji w biznes.

Kwestie te będą poruszane podczas rozmów z gośćmi kongresu m. in. z Alicją Polewską-Matusewicz, zastępcą redaktora naczelnego Gazety Pomorskiej, Jarosławem Wojczakowskim, dyrektorem z firmy Vivid Games i Maciejem Rewakowiczem, chirurgiem, himalaistą.

Podczas kongresu planowana jest także specjalna konferencja zaproszonej młodzieży ze specjalistami na co dzień zajmującymi się edukacją.

I Kujawsko-Pomorski Kongres Młodzieży odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Rafała Bruskiego.

 

Um, AP