Bydgoszcz z nowoczesnym centrum leczenia

0
1292
views

Centrum Hiperbarii Tlenowej i Leczenia Ran zainaugurowało swoją działalność podczas uroczystości z okazji Święta Wojskowej Służby Zdrowia. W uroczystości w Wojskowym Szpitalu Klinicznym uczestniczył Prezydent Rafał Bruski.

Centrum Hiperbarii Tlenowej i Leczenia Ran to pierwszy taki ośrodek w województwie. W całej Polsce funkcjonuje 8 takich centrów.

Dzięki nowoczesnym metodom w Centrum będzie stosowane leczenie polegające na dostarczeniu do organizmu bardzo dużej ilości tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia. Leczenie odbywać się będzie w komorze, w której ciśnienie jest 2,5 krotnie większe niż atmosferyczne. Terapia hiperbaryczna nie zastępuje antybiotykoterapii czy zabiegu chirurgicznego, wspomaga jednak terapię określonych schorzeń.

Kuracja stanowi część kompleksowego leczenia wspomagającego stymulację gojenia ran i naprawę tkanek. Do tej pory pacjenci z poważnymi schorzeniami byli kierowani do Gdańska, Poznania lub Warszawy. Teraz dzięki nowoczesnemu sprzętowi będą mogli poddawać się kuracji w Bydgoszczy. Kapsuła ważąca około 19 ton jednorazowo może leczyć 12 pacjentów, lub dwóch chorych leżących.

Fot.www.bydgoszcz.pl

Redakcja PL