Toruński Bieg Zamkowy

0
1089
views

Kolejna, szósta już edycja Toruńskiego Biegu Zamkowego, odbędzie się w Toruniu 19 maja. W tym roku na biegaczy czeka wyjątkowa niespodzianka – organizatorzy rozlosują wśród wszystkich uczestników pięć pakietów startowych na prestiżowy Festiwal Biegów w Krynicy.

Bieg Zamkowy to cykliczna impreza rekreacyjna, organizowana przez Centrum Kultury Zamek Krzyżacki, odbywająca się na dystansie 10 km. Poza typowym celem wydarzenia, jakim jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród społeczności naszego miasta, w ramach biegu pragniemy również uczczenie wydarzeń związanych z wypowiedzeniem przez toruńskich mieszczan posłuszeństwa Zakonowi Krzyżackiemu w 1454 roku. Tym samym pragniemy połączyć sportowe współzawodnictwo z przedsięwzięciem historyczno-edukacyjnym.

Kto może wziąć udział w imprezie?
W imprezie mogą wziąć udział zawodnicy indywidualni, którzy ukończyli 16. rok życia. Bieg rozgrywany jest w trybie otwartym, dlatego do wzięcia udziału zapraszamy wszystkich, niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowości. Aby wyjść naprzeciw różnorodności w stylach biegania wprowadzono kilka kategorii startowych: generalną kobiet i mężczyzn, na „najszybszego” mieszkańca, "najszybszą" mieszkankę Gminy Miasta Toruń, rekreacyjną, rodzinną oraz w grupach wiekowych. Każdy z uczestników na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach zostaną przyznane puchary. Wśród wszystkich tych, którzy ukończą bieg rozlosujemy drobne upominki.

Fot.torun.pl

Redakcja PL