Bydgoszczanie napiszą „Listy dla Ziemi”

0
1074
views

Bydgoszcz znalazła się w gronie ponad 200 miast i gmin, które przystąpiły do największej w tym roku akcji ekologicznej w Polsce. Pomysłodawcą akcji "Listy dla Ziemi" jest Fundacja Arka.

Głównym celem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna oraz promowanie ważnego dla samorządów tematu  segregacji odpadów i recyclingu. Pomysł, na który wpadła Fundacja z Bielska-Białej jest prosty. Dzieci z gmin, które zgłosiły chęć udziału w projekcie, w kwietniu podczas zajęć szkolnych na specjalnym ekologicznym papierze będą pisać listy. Ich tematyka może być związana m.in. z gospodarką odpadami.

Spośród wszystkich nadesłanych listów z całej Polski, Fundacja wybierze setkę najlepszych, która trafi na specjalny fanpage „Listów dla Ziemi na Facebooku”. Decyzję, komu przyznać nagrodę główną, podejmą internauci. Co więcej, jury złożone z dziennikarzy i nauczycieli wybierze 10 najlepszych listów, które będą promowane w mediach i pokazywane na wystawach. Na całą setkę będą czekały drobne upominki, na najlepszą dziesiątkę – cenne nagrody.
 
Z kolei w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UMB nauczyciele mogą odbierać materiały, dzięki którym będą mogli poprowadzić lekcję tematyczną i przygotować swoich uczniów do pisania tego typu listów.

Fot.Fotolia.pl

Redakcja PL