Basen prawie gotowy

0
1185
views

Dobiegają końca prace modernizacyjne na basenie przy Zespole Szkół nr 16 w Toruniu. Obecnie montowane są płytki ścienne i podłogowe. Basen powinien być gotowy na przełomie maja i czerwca. Miasto przeznaczyło na ten cel 2,8 mln zł.

– Dobiegają końca prace na basenie przy Zespole Szkół nr 16. To zadanie obejmuje swoim zakresem wykonanie kompleksowej modernizacji. Wymieniamy wszystkie instalacje łącznie z technologią uzdatniania wody i wentylacją mechaniczną. Przebudowujemy również gruntownie łazienki, które zostaną wyposażone w nowe urządzenia i przybory sanitarne.

Natomiast na hali basenu, która zostanie wyposażona w nowe plaże i zmodernizowaną nieckę przeprowadzimy komplet prac wykończeniowych, co pozwoli podnieść nie tylko jej walory użytkowe, ale również estetyczno-wizualne  – mówi dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia Marcin Maksim. Prace zakończą się na przełomie maja i czerwca. Ich koszt to 2,8 mln zł.

Jeśli chodzi o bazę basenową, Toruń ma się czym pochwalić. W mieście działa 11 pływalni krytych: dziewięć szkolnych i dwie prowadzone przez MOSiR. W okresie letnim działa kompleks basenów napowierzchniowych Na Skarpie. W przeliczeniu liczby mieszkańców na liczbę pływalni daje nam to pierwsze miejsce w regionie.

Jesteśmy także w krajowej czołówce w kategorii miast podobnej wielkości. W Toruniu na jeden basen przypada bowiem zaledwie 18 tys. mieszkańców. Za nami jest np. Rzeszów (24 tys. osób/basen), Lublin (32 tys. osób/basen), Bydgoszcz (35,7 tys. osób/basen), Poznań i Częstochowa (40 tys. osób/basen), Włocławek (57,5 tys. osób/basen) i Olsztyn (82,5 tys. osób/basen).

Fot.torun.pl

Redakcja PL