Prezydent Komorowski z wizytą w Toruniu

0
1477
views

25 kwietnia w godzinach przedpołudniowych Prezydent RP wraz z małżonką uroczyście otworzył Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii UMK przy ul. Wileńskiej 4 na Bielanach w Toruniu.

W grodzie Kopernika głowę państwa powitał gospodarz miasta prezydent Michał Zaleski wraz z rektorem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika prof. Andrzejem Tetynem. – Toruń to ważny ośrodek akademicki na mapie kraju – podkreślił prezydent Komorowski.  – Otwarcie nowego ośrodka badawczego to nowa perspektywa dla uniwersytetu, nowa szansa dla toruńskiego centrum akademickiego jako całości – zaznaczył prezydent. Bronislaw Komorowski życzył rektorowi i władzom samorządowym, aby wysiłki badawcze udało się powiązać z gospodarką i przemysłem.

Po otwarciu ICNT w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Gagarina 13 Prezydent RP spotkał się ze środowiskiem astronomów i miłośnikami astronomii, którzy zaprezentowali wyniki najnowszych obserwacji astronomicznych. W tym samym czasie Pierwsza Dama Anna Komorowska uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku UMK. Prezydentowa wyraziła chęć dłuższego pobytu w Toruniu i zwiedzenia toruńskiej starówki.

Fot.torun.pl

Redakcja PL